خراسان رضوی ۱۹ نماینده در کاروان پاراآسیایی بحرین دارد

مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ۱۹ ورزشکار، مربی و همراه از این استان در کاروان پاراآسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ حضور دارند.

افشین داوری روز پنجشنبه در آیین بدرقه ورزشکاران پاراآسیایی بحرین افزود: از ۱۹ ورزشکار یاد شده ۹ نفر در قالب هیات ورزش جانبازان و معلولان، ۶ نفر از هیات ورزش نابینایان و چهار نفر نیز از هیات تنیس روی میز هستند.

وی گفت: ما به آینده روشن ورزش جانبازان و معلولان استان و کشور امیدواریم و احتمال می دهیم در آینده سهم بیشتری را در بخش بزرگسالان داشته باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: این استان در گذشته های دور سابقه خوبی در ورزش جانبازان داشته است و اکنون نیز با تیم جدید هیات ورزش جانبازان و معلولان استان، شرایط جدیدی برای ورزشکاران جانباز و معلول مهیا شده است.

داوری ضمن ابراز امیدواری برای ارتقای رکوردهای پاراآسیایی گفت: کسب تجربه و حضور شما ورزشکاران در میادین جهانی باعث افتخار خانواده ورزش استان و کشور است.

رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی از حمایت خانواده این ورزشکاران از آنان قدردانی کرد و گفت: خانواده این ورزشکاران علاوه بر حمایت های معنوی به صورت مادی نیز این عزیزان را حمایت می کنند و زحمات زیادی برای آنان می کشند. 

مصطفی صفایی افزود: با همکاری همه بخشهای ورزشی در شهرداری مشهد، آستان قدس و دیگر بخشها امیدواریم بتوانیم خدمات شایسته ای را به شما ارائه کنیم.

در این مراسم که به میزبانی هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی برگزار شد از "مصطفی ماریان، امیرعباس کارگران، اردلان حسین‌زاده" از پارادوومیدانی‌کاران جوان و همچنین "بیتا طیبان" به عنوان دونده زن و "محمدرضا صحراگرد" به عنوان مربی دوومیدانی در رقابتهای پاراآسیایی بحرین قدردانی شد.

همچنین  از "ابوالفضل ظریف پوراسمعیل" شناگر جوان و "مظاهر پایداری" در رشته بسکتبال باویلچر جوانان  و "مرتضی رباط جزی" ورزشکار رشته بوچیا به همراه "کلثوم بافضل" به عنوان پرستار نیز قدردانی گردید.

رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی شمار ورزشکاران سامان دهی شده در قالب این هیات را ۸۰۰ نفر اعلام کرد.

۱۹ ورزشکار جوان، مربی و همراه در قالب تیم های ملی شنا، گلبال، پاراتنیس، دوومیدانی نابینایان و پارادوومیدانی، بسکتبال باویلچر، بوچیا و شنای معلولان در بازیهای پاراآسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ حضور دارند.

بیش از ۸۰۰ ورزشکار زیر ۲۳ سال از تاریخ ۹ تا ۲۱ آذرماه در ۲ بخش زنان و مردان در مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین شرکت می‌کنند.   

 رشته دوومیدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، وزنه‌برداری، شنا، پینگ پنگ، تکواندو و بسکتبال با ویلچر از جمله رشته‌های مسابقات پاراآسیایی است.

تاکنون سه دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان طی سال‌های ۲۰۰۹ در ژاپن، ۲۰۱۳ در مالزی و ۲۰۱۷ در امارات برگزار شده و کشورمان با حضور در هر سه دوره در تمام دوره‌ها موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha