۴۷۰۰ میلیارد ریال برای عمران روستاهای آذربایجان غربی اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: امسال برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

محمود بدلی روز جمعه در حاشیه بازدید از اجرای عملیات آسفالت ریزی روستای "للکلو" از توابع بخش مرکزی میاندوآب‌ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال این اعتبار از منابع ملی و استانی و یک هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال هم قیر یارانه‌ای است.

وی با بیان اینکه اعتبار مربوط به قیر رایانه‌ای تخصیص یافته است، افزود: همچنین در مجموع از اعتبارات ملی، استانی و قیر یارانه‌ای ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به آذربایجان غربی تخصیص یافته که با این اعتبار در بیش از ۱۰۰ روستای استان عملیات اجرایی طرح هادی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اگر ۱۰۰ درصد این اعتبارات تخصیص یابد، آسفالت ریزی در ۲۳۰ روستای دیگر استان اجرا می‌شود، بیان کرد: تاکنون در آذربایجان غربی طرح هادی ۷۶۹ روستا اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی همچنین با اشاره به آسفالت ریزی معابر روستای "للکلو" گفت: این عملیات در روستای میاندوآب در حال اتمام است و در چند روستای دیگر شهرستان در دست اجرا است.

بدلی بیان کرد: مشارکت اهالی روستای للکلو در اجرای عملیات زیرسازی و جدول‌گذاری‌ در سطح بالاتری انجام گرفت و چهار و ۷۰۰ مترمربع آسفالت ریزی شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میاندوآب‌ نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آسفالت‌ریزی سه روستای "حسن‌کندی"، "قیزقلعه" و "زنجیرآباد" از توابع بخش مرکزی این شهرستان به مساحت ۲۵ هزار و ملاشهاب‌الدین۵۰۰ مترمربع اجرا شده است.

حق وردی هادی افزود: آسفالت ریزی روستاهای "حاصل قوبی افشار" و "ملاشهاب‌الدین" نیز به ترتیب به مساحت ۱۴ هزار مترمربع و هشت هزار مترمربع بزودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین طرح هادی روستای کاج حسن خالصه با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست، افزود: طرح هادی در روستای سوگلی تپه با سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شده و آسفالت ریزی هم با مشارکت‌های مردمی در برنامه سال آینده قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی به منظور بازدید از آسفالت ریزی و اجرای طرح هادی در روستاهای میاندوآب به این شهرستان سفر کرده بود.

میاندوآب در جنوب آذربایجان‌غربی دارای ۱۰۹ روستا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha