ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در حاشیه شهر مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی واقع در شهرک شهید رجایی از مناطق حاشیه و کم برخوردار مشهد روز شنبه طی مراسمی با حضور مسوولان ارشد خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی، نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، عبدالله ارجاعی شهردار مشهد و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی این شهر حضور دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی سخنانی در این مراسم گفت: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در زمینی به مساحت پنج هکتار و با زیر بنای ۶۰ هزار متر مربع در یک منطقه کم برخوردار و پر جمعیت شرق مشهد ساخته می شود.

دکتر محمد علی کیانی افزود: زمین این طرح را آستان قدس رضوی با پیگیری استانداری خراسان رضوی تامین کرده است که در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، ساخت این بیمارستان طی مدت چهار سال به اتمام خواهد رسید.

او ادامه داد: برای احداث این بیمارستان، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع ملی پیش‌بینی شده است و با بهره‌داری از آن تحولی اساسی در توسعه کمی و کیفی خدمات رسانی در حوزه درمان به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی ایجاد خواهد شد. 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر منطقه شرق مشهد فاقد بیمارستان است و ساخت این بیمارستان موجب افزایش دسترسی مردم ساکن در مناطق کم برخوردار به مراکز درمانی می‌شود.

استاندار خراسان رضوی هم در آغاز مراسم کلنگ‌زنی این طرح با قدردانی از  تولیت آستان قدس رضوی که زمین ساخت بیمارستان مذکور را در اختیار قرار داده است افزود: تولیت محترم برای ارائه خدمات در همه ابعاد، حمایت‌های لازم را داشته و نسبت به حاشیه شهر مشهد همیشه نگرانی دارند.
یعقوبعلی نظری افزود: در راستای خدمت‌رسانی به مردم و سرعت بخشی به عملیات ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی مشهد از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد که در این راستا بارقه‌های امید خوبی در تعامل با وزراتخانه ها در راستای رفع مشکلات بودجه‌ای ساخت پروژه‌ها ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: باید مشهد و استان خراسان رضوی در تمامی ابعاد به یک کارگاه فعالیت اقتصادی گسترده تبدیل شود تا مردم بیش از پیش از مزایای آن بهره‌مند شوند. 

معاون بهره‌وری املاک و اراضی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی هم در این مراسم گفت: در راستای توافقهای به عمل آمده در سال ۹۵ ، برای تامین نیاز بهداشتی - درمانی منطقه کم برخوردار حاشیه شهر مشهد، آستان قدس رضوی زمینی به مساحت پنج هکتار در شهرک شهید رجایی را به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا کرد.
مرتضی حقیقی افزود: آستان قدس رضوی طی سال های اخیر خدمات گسترده‌ای به مردم حاشیه شهر مشهد ارائه کرده و حداکثر همکاری را با دستگاه‌های اجرایی داشته است و حالا با اهدای این قطعه زمین پنج هکتاری، گام بلند دیگری برای رفع محرومیت از این منطقه برداشته و دامنه خدمت‌رسانی خود را توسعه داده است.
شهرک شهید رجایی معروف به قلعه خیابان در شرق مشهد با جمعیت بیش از ۱۲۰ هزار نفر یکی از مناطق پر جمعیت حاشیه‌نشین مشهد به شمار می‌رود.

هم‌اکنون ۳۷ بیمارستان در شهر مشهد دایر است. 

شهرک شهید رجایی معروف به قلعه خیابان در شرق مشهد با جمعیت بیش از ۱۲۰ هزار نفر یکی از مناطق پر جمعیت حاشیه‌نشین مشهد به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha