استان بوشهر در شاخص درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت برتر است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر گفت: بر اساس گزارش سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص وضعیت استان‌های کشور از نظر توسعه فاوا در شهریور ۱۴۰۰، این استان با اکتساب ۸۳.۸۳ درصد در زیرشاخص درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت، استان برتر اعلام شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر روز شنبه به نقل از علی سملیان افزود: یکی از شاخص‌های بین المللی فناوری اطلاعات ایران، شاخص توسعه این فناوری در کشور است که بر اساس سه شاخص دسترسی، استفاده و مهارت فاوا اندازه گیری می‌شود.

وی ادامه داد: شاخص دسترسی، سطح آمادگی زیرساختی فاوا را اندازه‌گیری می‌کند، شاخص استفاده میزان به کارگیری و شاخص مهارت توانمندی‌ها و شاخص‌های ورودی پیش نیاز و ضروری را اندازه‌گیری می‌کند.

سملیان افزود: آخرین بروز رسانی گزارش توسعه فاوا در استان‌ها در شهریور ۱۴۰۰، مطابق با استانداردهای اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)، بر اساس اطلاعات مندرج در فصلنامه آماری شهریور ۱۴۰۰ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اطلاعات استعلامی از شرکت ارتباطات زیرساخت و آمار تخمینی جمعیت سال ۹۹ مرکز آمار ایران انجام شده است.

وی  یادآورشد: میانگین شاخص توسعه فاوا در کشور در شهریور ماه، با امتیاز ۷.۱۲۶ در وضعیت خوب اعلام شده است و امتیاز استان بوشهر در این شاخص در خرداد ماه ۶.۹۴۲ و در شهریور ماه به ۷.۰۶۴ ارتقاء یافته است.

سملیان یادآور شد: یکی از زیرشاخص‌های دسترسی به فاوا، درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت است که استان بوشهر با اکتساب بالاترین درصد دسترسی نسبت به سایر استان های کشور، به عنوان استان برتر اعلام شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha