اقدام معاون اول رییس جمهوری برای حل مشکل زاینده رود قابل قدردانی است

تهران - ایرنا - نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام معاون اول رییس جمهوری برای حل ریشه‌ای مشکل زاینده رود قابل قدردانی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقی نقدعلی نماینده خمینی شهر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، ارتباط صوتی محمد مخبر با تجمع کنندگان زاینده رود و ارسال پیام به مردم اصفهان را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و افزود: برگزاری جلسه مرتبط با موضوع زاینده رود و پیگیری مطالبات مردم حکایت از عملکرد خوب معاون اول رییس جمهوری دارد.

نقدعلی اظهار امیدواری کرد این جلسات به نتایجی منتج شود که حق و حقوق و منافع همه استانها را در نظر بگیرد و تصمیماتی راهگشا برای همه ذینفعان به همراه داشته باشد.

وی گفت: دولت گذشته در روزهای پایانی در اقدامی یک سویه قصد داشت منابع آب سمیرم اصفهان را به سمت دشت های کرمان منتقل کند که این یک نوع عملکرد است و در مقابل عملکرد معاون اول رییس جمهوری قابل تقدیر است که قصد دارند بدون جهت گیری، مشکلات زاینده رود را ریشه ای حل کنند که بسیار ارزشمند است و امیدواریم این پیگیری ها تا حصول نتیجه ادامه داشت باشد.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احساس مردم اصفهان این است که در طول هشت سال گذشته مورد بی مهری قرار گرفتند و حتی حسن روحانی حاضر نشد مطالبات مردم را بشنود. خوشبختانه آیت الله سید ابراهیم رییسی، وزیر نیرو را به استان فرستادند اما مردم اصفهان مشتاق هستند این سید بزرگوار را ببینند و منتظر سفر ایشان به استان هستند که امیدواریم معاون اول مقدمات سفر رییس جمهوری را فراهم کنند.

وی با اشاره به تجمع روز گذشته مردم و کشاورزان اصفهانی گفت: روز گذشته در اصفهان رکورد جدیدی در تجمع آرام اجتماعی رقم خورد و با توجه به رخدادهای گذشته و سوءاستفاده های صورت گرفته خصوصا در دولت گذشته نظیر فتنه بنزینی و اغتشاشات پس از آن و سایر اتفاقات مشابه که عمدتا بدلیل سوءمدیریت مسئولین در دولت روحانی بود، مقامات امنیتی و انتظامی نسبت به تجمع دیروز دغدغه مند بودند اما مردم اصفهان در کمال متانت، آرامش و عقلانیت و در عین حال با جدیت و شفافیت مطالبات خود را اعلام کردند.

نقدعلی اظهار داشت: واگذاری های نابجا که در گذشته بر زاینده رود رقم خورده، صدور مجوز توسعه کشاورزی بدون حساب و کتاب در بالادست زاینده رود، عدم رعایت حق آبه کشاورزان، تخلف از مصوبات شورایعالی آب و ... همه و همه مطالبات و خواسته های مردم اصفهان بود که شنیده نمی شد و مردم در کمال آرامش این مطالبات را مطرح کردند.

وی با انتقاد از بی توجهی دولت گذشته به مطالبات مردم اصفهان خاطرنشان کرد: من شخصا به عنوان یکی از نمایندگان استان اصفهان بارها و بارها با وزیر نیروی دولت روحانی تماس گرفتم اما ایشان حتی به خود اجازه نداد سری به استان اصفهان بزند.

نقدعلی با قدردانی از برگزاری جلسه سه ساعته رییس جمهوری با مجمع نمایندگان استان اصفهان و سفر ۲۴ ساعته وزیر نیرو به این استان و بازدید از شهرهای مختلف، تصریح کرد: خدا را شاکریم که در دولت آقای رییسی شنیده شدن صدای مردم مشهود است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha