آغاز به‌کار یک گالری تخصصی به صورت آنلاین

تهران-ایرنا- «کادر گالری» گالری تخصصی عکاسی است که با هدف ایجاد فـضایی حرفه‌ای بـرای معرفی عکاسان، گردآوری و نمایش آثار آنان و سپس فروش در بازار داخلی و بین‌المللی، به‌ طور رسمی و آنلاین فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، «کادر گالری» گالری تخصصی عکاسی است که از سال ۱۳۹۹ با حضور ۲۵ عکاس شروع به تولید و آماده‌سازی آرشیو خود کرد و پس از یک سال برنامه‌ریزی از دیروز شنبه (۲۹ آبان) به‌ طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. 

با توجه به نبود آرشیو مناسب از آثار عکاسان به‌ ویژه عکاسان معاصر و همچنین کمبود وجود منابع مورد اطمینان درباره‌ عکاسـان ایرانی، مهم‌ترین هدف این گالری در ابتدا ایجاد فضایی حرفه‌ای برای معرفی عکاسان، گردآوری و نمایش آثار آنان و سپس فروش این آثار در بازار داخلی و بین‌المللی با تأکید بـر فروش آثاری که بیشتر در مجموعه‌ عکاسی هنری جای می‌گیرند، عنوان شده است.

آغاز به‌کار یک گالری تخصصی به صورت آنلاین
عکس از مجید کورنگ بهشتی. از مجموعه «خاک سیاه»، ۱۳۷۷

گسترش ظرفیت‌های عکاسی ایران، بازارهای نو و ارتقای جایگاه آن از طریق تعامل بـا گالری‌ها، مراکز فـرهنگی سـراسـر دنیا، مجموعه‌داران، خریداران شخصی و ... از دیگر اهداف این مجموعه معرفی شده است.

آغاز به‌کار یک گالری تخصصی به صورت آنلاین
عکس از امیر علیمی. از مجموعه «کوری»، ۱۳۹۷

افزون بـر این مجـموعـه «کادر گـالری» هـمگام بـا مـعرفی حـرفـه‌ای هـنرمـندان و فـروش بین‌المللی آثـار تـلاش دارد تـا در بـخش مجـله عکاسی بـه تـرجـمه و تـولید مـحتوای تخصصی مـورد نیاز عکاسان و عـلاقه‌مندان بپردازد تا از این مسیر سهمی هر چند کوچک در آگاهی بخشی در جامعه عکاسی ایران داشته باشد.

آغاز به‌کار یک گالری تخصصی به صورت آنلاین
عکس از آرش یدالهی. از مجموعه «عروس داماد پیژامه پوش»، ۱۳۷۸

عکاسان ایرانی برای پیوستن به این گالری می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی بخش «نحوه همکاری» (How We Work) را مطالعه تا مراحل حضور آن‌ها طی یک مصاحبه تخصصی در گالری مورد بررسی قرار گیرد و پس‌ازآن عکاس می‌تواند در بخش ورود اقدام به ثبت‌نام شخصی نماید.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha