۳۰ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 2221
کد خبر: 84549527
۲ نفر

برچسب‌ها

غرس ۲۰ هزار اصله نهال در اندیمشک آغاز شد

اندیمشک-ایرنا-رییس کمیسیون بهداشت و محیط شورای اسلامی اندیمشک گفت: به منظور توسعه فضای سبز شهری غرس ۲۰ هزار اصله نهال در مناطق مختلف شهری آغاز شده است.

مسلم میرزاوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری اندیمشک ۲۰ هزار اصله نهال به یاد شهدای چهارم آذر ۱۳۶۵ سالروز مقاومت ستودنی مردم این شهر در بمباران هوایی دشمن بعثی با هدف گسترش فضای سبز و ترویج فرهنگ درختکاری در مناطق هفت گانه شهرداری اندیمشک غرس می کند.
وی با بیان اینکه غرس این تعداد نهال آغاز شده  و تا بهمن ماه ادامه دارد بیان کرد : این نهال ها که از انواع کنار، نخل، برهان گلی، ابریشم، گل کاغذی و  شیشه شور می باشند در معابر شهری و نیز پارک ها و بوستان های شهری غرس می شوند.

وی ایجاد فضای سبز جدید در برخی از مناطق شهر اندیمشک از جمله کوی رسالت، کوی ولایت و غرب پارک  ۷۲ تن ، پارک ملت،کشت درختان مثمر و بومی مانند کنار و خرما در پارک ها،افزایش همکاری با سَمَن های زیست محیطی مردم نهاد با هدف توسعه الگوی درختکاری ، ساماندهی پارک های سطح شهر همچنین افزایش وسایل بازی کودکان در برخی از پارک ها را از اقدام های اخیر برای تقویت فضای سبز شهری در اندیمشک عنوان کرد.

میرزاوند در ادامه بر ضرورت دفن و امحای بهداشتی زباله ها تاکید کرد و گفت: در این رستا روند احداث و راه اندازی کارخانه تفکیک زباله و پسمانددر اندیمشک به کمک بخش خصوصی شتاب می گیرد.
وی همچنین ازپیگیری برای احداث یک پناهگاه برای نگهداری سگ های ولگرد در سطح شهر خبر داد و گفت:قطعه زمینی در این رابطه پیش بینی شده که بزودی مورد استفاده قرار می گیرد.

عضو شورای اسلامی اندیمشک از شهروندان خواست در توسعه فضای سبز شهری و درختکاری، با شهرداری همکاری کنند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha