گل‌های کوکی امید را از میان روزمرگی‌ها نمایان می‌کند

تهران- ایرنا- گلدوزی‌ وکوک‌های رنگی مجموعه آثار مولود عکاف‌زاده از لابه به لای طراحی‌های سیاه و سفید روزمره، خودنمایی می‌کند تا ‌امید نمایان شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نمایشگاه مجموعه آثار مولود عکاف‌زاده با عنوان بزک ۲۸ آبان در گالری ژاله افتتاح شد.

این نمایشگاه شامل ۲۳ اثر است که در خلق آن‌ها از ترکیب مواد، اکریلیک، چاپ و دوخت استفاده شده است.

آنچه در این تابلوها دیده می‌شود طراحی‌های سیاه و سفید فیگوراتیوی است که در زمینه اثر قرار گرفته‌اند و افرادی را در زندگی روزمره خود نشان می‌دهد. در لایه بعدی با استفاده از نخ‌های رنگارنگ، گلدوزی‌هایی با دست انجام شده که‌اشیاء مختلف را در کنار گل و گیاه‌های برآمده از نقوش اسلیمی و ختایی نشان می‌دهد.

گل‌های کوکی امید را از میان روزمرگی‌ها نمایان می‌کند

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «با کوک زدن‌های پی در پی، رهایی را در سکون جستجو می‌کنم و زیبایی مصنوع را به اجبار گل‌های قالی وصله می‌زنم. گاه گل‌های کوکی با ‌امید از میان روزمرگی بیرون می‌زنند و گاه در میانه راه قطع می‌شوند. با پیوستن به مکان و ابزارهای زیسته‌ام خودم را جستجو می‌کنم. می‌پوشانم آنچه پوشاندنی است.»
عکاف‌زاده درباره آثار این مجموعه گفته است: سعی کردم تجربه زیسته خود و آنچه در اطرافم هست را به نوعی درکارهایم وارد کنم. فضای خانه، محیط داخل آن، آدم‌ها واشیایی که در خانه هستند برای من اهمیت داشت و همین عناصر در کارهایم دیده می‌شود.من علاقه زیادی به کار با پارچه داشتم و با استفاده از تکه پارچه‌ها و کلاژ آن‌ها آثاری را به وجود می‌آوردم. رفته رفته از کوک زدن برای اتصال پارچه‌ها استفاده کردم و به مرور دوخت و گلدوزی به شکل جدی‌تری وارد کارم شد. دوختن با تکرار و مداومت همراه است و این کار کردن آرام و ممتد باعث می‌شود فرصتی برای تفکر داشته باشم و همه این‌ها دلیل جذابیت این تکنیک برای من است.

گل‌های کوکی امید را از میان روزمرگی‌ها نمایان می‌کند

مولود عکاف‌زاده متولد ۱۳۶۷ و کارشناس ارشد نقاشی است. او پیش از این یک نمایشگاه انفرادی در گالری سبلان داشته و سابقه شرکت در هفت نمایشگاه گروهی را دارد. شرکت در اکسپو دانشجویی دانشگاه الزهرا، دومین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران، جشنواره هنرهای تجسمی جوان، جشنواره ثقلین در موزه هنرهای معاصر اصفهان از دیگر فعالیت‌های اوست.

نمایشگاه بزک از ۲۸ آبان تا ۸ آذر در گالری ژاله به نشانی خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ برپاست.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha