دبیر: کشتی نباید فقط به المپیک و مسابقات جهانی خلاصه شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی گفت: نباید کل ورزش کشتی کشور را به حضور در المپیک و مسابقات جهانی خلاصه کنیم.

به گزارش ایرنا، جلسه تیم‌های صعودکننده به مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی با حضور مسوولین فدراسیون برگزار شد.

در این جلسه تصمیم گرفته شد که مرحله نیمه‌نهایی، رده‌بندی و فینال در روز ۱۱ آذر در سالن آزادی تهران برگزار شود. وزن‌کشی مسابقات نیز چهارشنبه ۱۰ آذر است.

ابتدا تیم‌های فولادین ذوب‌آمل و امیدهای لرستان و سپس تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی و سیناصنعت ایذه در مرحله نیمه‌نهایی به میدان می‌روند.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در این جلسه گفت: در زمان ریاست محمدرضا یزدانی‌خرم در فدراسیون کشتی، لیگ جان گرفته بود و در شرایط خوبی برگزار می‌شد اما در چند سال گذشته، رو به افول رفت. سعی کردیم در شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به هر نحوی که بود دوباره لیگ را زنده کنیم که امسال در این کار بسیار موفق‌تر بودیم.

وی ادامه داد: اینکه به خاطر کشتی‌گیران ملی‌پوش و شرکت در رقابت‌های جهانی و المپیک، لیگ کشتی را کوچک کنیم یا از بین ببریم کار غلطی است چراکه مدال‌آور رقابت‌های جهانی از امتیازات و پاداش‌های آن منتفع می‌شود اما دیگر کشتی‌گیران باید حداقل یک منبع اقتصادی برای ادامه راه داشته باشند.

دبیر تصریح کرد: لیگ این اجازه را می‌دهد تا سایر مدعیان نیز خود را مطرح کنند و علاقمندان به کشتی نیز به سالن‌ها بیایند.

دبیر گفت: می‌توانستیم میزبانی مرحله پایانی لیگ را به استان‌ها ببریم اما شرایط سالن ۱۲ هزار نفری و پخش زنده آن از سیما و اینکه کشتی بیشتر دیده شود برای ما مهم است و به همین دلیل پیشنهاد ما برگزاری مسابقات در این سالن بود.

رییس فدراسیون کشتی اظهار داشت: شرایط کرونا خیلی بهتر شده و از حضور تماشاگران در سالن کشتی استقبال می‌کنیم چرا که یکی از سه ضلع کشتی کشور تماشاگران و علاقمندان به آن هستند.

دبیر با تقدیر از عملکرد رسانه‌ها در حمایت از کشتی تصریح کرد: رسانه‌ها یک ضلع دیگر کشتی کشور هستند. 

وی در مورد کشتی فرنگی اظهار داشت: در سال‌های نه چندان دور کشتی فرنگی ما دیده نمی‌شد اما الان حرف اول را در جهان می‌زنیم اما در کشتی آزاد عقب هستیم و باید خود را به سطح اول جهان برسانیم که نیاز به وقت و کار دارد.

دبیر تصریح کرد: برای ما کشتی آزاد و فرنگی ندارد و من هرکاری که برای آزاد انجام بدهم برای فرنگی هم انجام خواهم داد و حتی باید تیم فرنگی ما بیشتر از این پیشرفت کند و محکم جلو برود.

رییس فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: فینال لیگ همیشه با حاشیه‌هایی همراه بوده، از داوران می‌خواهم که بهترین قضاوت ها را داشته باشند و از مسئولان و مربیان تیم ها هم می خواهم که به حاشیه ها دامن نزنند و اگر اتفاقی نیز رخ داد، صبور باشند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha