۲۵۰میلیارد ریال برای تکمیل ورزشگاه انقلاب نیشابور نیاز است

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ساخت ورزشگاه انقلاب نیشابور ۷۰ درصدپیشرفت فیریکی دارد و برای تکمیل آن حدود ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

افشین داوری روز یکشنبه در بازدید از ورزشگاه انقلاب نیشابور با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال طی روزهای آینده در این شهر افزود: با پیمانکار ورزشگاه انقلاب نامه‌نگاری شده تا بخشی از این ورزشگاه به صورت موقت برای برگزاری مسابقات تیم‌های لیگ نیشابور آماده شود تا تیم های نیشابور در همین شهر بازی کنند در غیر این صورت سازمان لیگ محدودیت هایی در این حوزه دارد.
وی ادامه داد: این‌ ورزشگاه امسال ۶۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب داشته‌ ولی هنوز تخصیصی برایش صورت نگرفته است و در همین ارتباط با نمایندگان سازمان لیگ صحبت شده تا از ورزشگاه انقلاب نیشابور بازدید کنند و شرایط برای میزبانی در ورزشگاه انقلاب آماده شود تا این بازی‌ها از هفته آینده در نیشابور برگزار شود.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به حضور تیم فوتبال بانوان نیشابور در لیگ برتر به عنوان تنها تیم حاضر از خراسان رضوی گفت: خوشبختانه در نیشابور ۲ باشگاه فوتبال داریم که دختران آن در لیگ برتر هستند و پسران نیشابوری هم در لیگ دسته سه حضور دارند.
افشین داوری افزود: ساخت خانه جوان نیشابور ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال هم ۱۵میلیارد ریال اعتبار داشته که آن هم تا کنون تخصیصی نداشته و باید به سرعت تامین شود، سالن صخره نوردی نیشابور هم تا کنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی در حاشیه بازدید از مجموعه آبی نی‌سایا در نیشابور گفت: پیش از این تسهیلات مناسبی برای این‌ مجموعه‌های آبی خصوصی و استخرها در نظر گرفته و پرداخت شده است اما متاسفانه با شیوع کرونا این‌مجموعه‌ها به حالت نیمه تعطیل درآمده است.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به لزوم حمایت صنایع از بخش خصوصی ورزش استان گفت: در این راستا جلسه ای با اتاق بازرگانی و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده و اتاق بازرگانی متعهد شد که تمام صنایع را در این مجموعه وارد کند تا ما بتوانیم در زمینه اقتصاد ورزش حرفی برای گفتن داشته باشیم.
داوری افزود: امیدوارم این بار بتوانیم آن دسته از صنایع خراسان رضوی را که به خاطر نوع ارتباطاتشان منابعشان را به استان های دیگر ارسال می کنند در همین جا به کار بگیریم و شورای عالی ورزش در استان هم در حال ساماندهی است و مطابق قانون، استانداران مسوولیت آن را برعهده دارند و امیدوارم با توجه ویژه‌ای که استاندار به ورزش دارند بتوانیم شرایط خوبی را برای ورود بخش خصوصی در ورزش استان مهیا کنیم.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha