استاندار یزد: دستگاه‌های اجرایی برای طرح‌ها پیوست فرهنگی داشته باشند

یزد- ایرنا- استاندار یزد از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست برای تمامی طرح‌های مورد اجرا، پیوست فرهنگی آن را اعلام کنند و در راستای کمک به توسعه فعالیت‌های آموزشی، با آموزش و پرورش تعامل بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، مهران فاطمی یکشنبه شب در شورای آموزش و پرورش استان افزود: این پیوست در قالب سند همکاری بین دستگاه ها و آموزش و پرورش استان تدوین و همه اداره ها موظفند به کمک آموزش و پرورش بشتابند.

وی ادامه داد: معادن از ظرفیت های مهم استان است لذا هنرستان معدن برای به کارگیری دانش آموزان بعد از فراغت از تحصیل و با همکاری نظام مهندسی معدن و واحدهای صنعتی و معدنی و به منظور استفاده از این مزیت استان برای مهارت آموزی دانش آموزان راه اندازی می شود.

یزد با ۵۰۰ معدن  و ۵۰ نوع اندیس بعد از کرمان دومین منطقه معدنی کشور است. 

به گفته رییس شورای آموزش و پرورش یزد مدیران این نهاد در شهرستان ها سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به عنوان ریل گذاری برای آینده در دست اقدام داشته باشند و با رویکرد استانی همچنین سرلوحه قرار دادن فعالیت های فناوری و مهارتی در این راه گام بردارند.

همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: سه اصل تفکر، تدین و تعقل در سیستم آموزش و پرورش  باید در اولویت باشد و نسل آینده اداره کننده کشور است  و نظام اسلامی باید در دنیا زبانزد باشد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: به گونه ای باید برنامه ریزی شود تا استعدادهای فرزندان حفظ ، دوباره شاهد ظهور بوعلی سینا و نظامی ها باشیم و بومی سازی علم با توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی اجرا شود.

وی اظهار کرد: معلمان باید با دید عمیق و نگاه علمی  به دانش آموزان آموزش دهند ،دغدغه علم، رشد و فناوری را داشته باشند و شورای آموزش و پرورش برای اجرای سند تحول تلاش کند.  

همچنین فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: کنگره ملی هزار شهید دانش آموز استان با توجه به پیگیری های انجام شده برگزار می شود ، یزد تنها استانی است که سومین کنگره شهدا را برگزار می کند.

سرتیپ رضا پورشمسی افزود: در این ارتباط ۹ کمیته برای کنگره برنامه ریزی شد و با استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی و با محور آنها کنگره برگزار می شود و در نخستین فراخوان طراحی نشان کنگره  رونمایی شد.

وی اظهارکرد: به یمن وجود شهدا ، قطعا برگزاری یادواره ها و یادمان های شهدا ثمره بسیار زیادی برای جامعه دارد و در این نشست ۵۰ تبلت ساخته ایران برای اهدا به دانش آموزان نیازمند به آموزش و پرورش تحویل می شود .

مدیرکل آموزش و پرورش یزد هم گفت: با توجه به شیوع کرونا از اسفند ماه ۱۳۹۸ و تعطیلی واحدهای آموزشی با رویکرد مهارت آموزی و توجه به مباحث فرهنگی و با رعایت آیین نامه های بهداشتی فعالیت آموزشی در مدرسه ها آغاز شد.

 محسن موحدی فرد،همراه شدن این زمان با افتتاحیه کنگره هزار شهید دانش آموز استان را به فال نیک گرفت و افزود: ان شاءالله این حرکت فرهنگی برای مجموعه آموزش و پروش استان خیر و برکت داشته باشد.

در این نشست فراخوان طراحی اِلمان کنگره هزار شهید دانش آموز یزد رونمایی شد.

 یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت در دفاع مقدس چهار هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرد که از این تعداد  هزار نفر دانش آموز هستند ، جمعیت دانش آموزان استان در سال تحصیلی جاری،  ۲۸۵ هزار نفر اعلام شد که در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی تحصیل می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha