۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۹
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84550599
۱ نفر

برچسب‌ها

زنگ آموزش حضوری مدارس مازندران در آمل نواخته شد

ساری-ایرنا- زنگ بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی در استان مازندران همزمان با مدارس سراسر کشور پس از حدود یک سال و ۹ ماه آموزش مجازی در دبیرستان کوثر شهرآمل با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان نواخته شد.

به گزارش ایرنا ، مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم ضمن تاکید بر اهمیت آموزش حضوری دانش آموزان گفت : تحقیقات نشان داده است که اگر تمامی تجهیزات، زیر ساخت ها و منابع انسانی در فضای مجازی آماده باشد باز هم میزان بهروری دانش آموزان ۵۰ درصد آموزش حضوری است.

علیرضا سعدی پور افزود: از امروز دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول نیز در سراسر کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مدارس حاضر خواهند شد تا خدمات آموزشی را به صورت حضوری دریافت کنند.

وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت : اولویت اصلی آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش آموزان است و از این جهت رعایت پروتکل های بهداشتی باید سرلوحه مدارس باشد و  هیچ دانش آموز و معلمی حق ندارد بدون ماسک در کلاس‌های درس حاضر شود.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: بازگشایی حضوری مدارس علاوه بر افزایش اثربخشی یادگیری سبب ایجاد فضای روحی و روانی بهتری در جامعه می شود و از این رو لازم است خانواده ها نیز برای آموزش حضوری اقناع شوند.

وی با بیان اینکه نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی با جدیت در همه شهرها انجام خواهد شد ، گفت : در هر شهرستان تیمی توسط مدیر آموزش و پرورش تشکیل شده است که با حضور در مدارس طبق فرم ها و چک لیست های ابلاغی بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت خواهند کرد.

سعدی پور خاطر نشان کرد : در هر مدرسه اختیارات لازم به مدیر داده شده است تا با استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان و ارکان مدرسه و شورای دانش آموزی برای  نحوه حضور و تعداد دانش آموزان در مدرسه بر اساس ظرفیت های مدرسه تصمیم گیری کند.

وی خانواده ها را ناظرین اصلی رعایت پروتکل ها در مدارس دانست و افزود : خانواده ها با حضور در مدرسه وضعیت بهداشتی  فرزندان خود را رصد کنند تا با هم افزایی بیشتر والدین ، آموزش و پرورش و علوم پزشکی مخصوصا شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها  سلامت دانش آموزان حفظ شود.

مدیر کل آموزش و پرورش تاکید کرد : قوانین مدرسه در حال حاضر همانند قبل از شیوع کرونا خواهد بود ولی خانواده ها می توانند با هماهنگی مدیران مدرسه ساعت حضور دانش اموزان را کاهش دهند .

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا با آغاز حضور دانش آموزان مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول ، آموزش حضوری دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در کشور تکمیل شد.

استان مازندران  در سال تحصیلی جدید دارای۵۲۰ هزار دانش آموز است که در چهار هزار و ۲۰۵ مدرسه تحصیل می کنند.

طبق اعلام آموزش و پرورش مازندران تمامی مدارس استان استانداردهای آموزش حضوری را کسب کردند.

بر اساس شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی چیدمان نیمکت ها با رعایت فاصله ۲ متری  دانش آموزان خواهد بود و در صورتی که تعداد دانش آموزان یک کلاس درس بیشتر از سقف در نظر گرفته شده فاصله ۲ متر از یکدیگر باشد، حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس به صورت گروه بندی خواهد بود.  همچنین هیچ دانش آموز و معلمی حق ندارد بدون ماسک در کلاس‌های درس حاضر شود و مدرسه موظف است که ماسک رایگان در اختیار محصلان و همچنین تعلیم‌دهندگان قرار دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha