یک میلیون دانش‌‎آموز دیگر در خراسان رضوی به مدارس بازگشتند

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و ابتدایی این استان در چارچوب روند بازگشایی تدریجی مدارس و آغاز مجدد آموزش حضوری از امروز یکم آذر ماه همزمان با دیگر نقاط کشور به مدرسه رفتند.

افزون بر ۶۰۰ هزار دانش‌آموز خراسانی در مقطع ابتدایی و ۳۰۰ هزار نفر در مقطع متوسطه اول مداری این استان تحصیل می‌کنند.

قاسمعلی خدابنده روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا مبتنی بر مصوبه همین ستاد از نخستین روز آذر ماه تا انتهای سال تحصیلی جاری مدارس در همه مقاطع تحصیلی با هر تعداد دانش‌آموز به صورت حضوری فعال خواهند بود. 

وی ادامه داد: فعالیت حضوری مدارس عشایری، روستایی و نیز کلاسهای مهارتی مقاطع متوسطه دوم پیشتر از ابتدای مهر ماه امسال آغاز شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: همه دانش‌آموزان متوسطه نظری شامل پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم نیز از نیمه آبان ماه گذشته در مدرسه حاضر و از آموزش به صورت حضوری در کلاس بهرمند شده‌اند. 

وی افزود: بر این اساس همه جمعیت دانش‌آموزان در تمامی مقاطع از این پس با محوریت آموزش حضوری روند تعلیم و تربیت رسمی را طی می‌کنند. 

خدابنده همکاری و مشارکت والدین را با برنامه آغاز آموزش حضوری فرزندان دانش‌آموزشان در مدارس پس از حدود دو سال آموزش مجازی امری بسیار مهم، تعیین‌کننده و ضروری  برای موفقیت تحصیلی تصیف و بیان کرد: دوری از کلاس و معلم در دوران مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا موجب بروز آسیبهای فراوان برای دانش‌آموزان شده است. 

وی همچنین رعایت فاصله فیزیکی در کلاسها و عمل دقیق به پروتکلهای بهداشتی پیشگیرانه را برای همه دانش‌آموزان و معلمان الزامی اعلام و بیان کرد: بر این اساس با توجه به جمعیت دانش‌آموزان در هر کلاس نحوه حضور آنها مورد برنامه‌ریزی قرار گرفته و در صورت نیاز اقدام به گروه‌بندی دانش‌آموزان برای آموزش حضور خواهد شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: استفاده از ماسک طبی صورت، رعایت فاصله ۱.۵ متر طولی و ۲.۲۵ متر فضای حریم برای هر دانش‌آموز در کلاس درس جزو الزامات اجرایی برای آموزش حضوری در مدارس است. 

استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی افزون بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha