واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید بازگشت

قزوین – ایرنا - مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین گفت: واحد شماره یک گازی این نیروگاه با پایان یافتن تعمیرات برنامه ریزی شده دوباره به شبکه سراسری پیوست.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل موتابها روز دوشنبه با بیان این خبر، افزود: واحد شماره یک گازی و بویلر متناظر با آن برای انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل، بازدید یاتاقان ها و پره های کمپرسور، رفع اشکالات فید واتر هیتر و والوهای بویلر و تعمیر اساسی بویلر فید پمپ از مدار تولید خارج شده بود که پس از اتمام عملیات تعمیرات به مدار تولید بازگشت.

موتابها با اشاره به اقدامات مهم این دوره از برنامه های تعمیرات، بیان داشت:  بازدید از محفظه احتراق، تعویض نازل های اول و دوم، شرود مرحله اول، تعویض ترانزیشن ها و لاینرها،   سرویس نازل های سوخت، بازدید و تعویض پره های متحرک، بازدید پره های گایدون، بازدید گیربکس، تعمیر اگزوز و انجام اصلاحیه فید پمپ از فعالیت هایی بود که توسط متخصصان تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی انجام شد.

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی ادامه داد: در حوزه ابزار دقیق و الکتریک نیز بازدید کلیه تجهیزات الکتریکی، بازدید و سرویس بریکر تحریک، بازدید الکتروموتورها، تست و کالیبراسیون استاپ والو نسبی سرعت، تست و کالیبراسیون پرشر سوئیچ ها و تست سیستم فایر فایتینگ از اقداماتی بود که در این حوزه ها توسط متخصصان مربوط انجام پذیرفت.

موتابها افزود: همچنین برای اولین بار در واحد های گازی از نوع (GEf۹) کشور، شعله بین طراحی و ساخته شده توسط جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با همکاری و نظارت گروه ابزار دقیق معاونت مهندسی و اجرای امور تعمیرات ابزار دقیق نیروگاه سیکل ترکیبی نصب و راه اندازی شد.

وی گفت: هرساله به منظور اطمینان از عملکرد واحدهای سیزده گانه نیروگاه در تولید انرژی الکتریکی پایدار، واحدهای این نیروگاه متناسب با ساعت کارکرد آن و براساس دستورالعمل های مربوط تحت تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و دوره ای قرار می گیرند که در این فصل از تعمیرات هم، ۱۷ فعالیت تعمیراتی برنامه ریزی شده است که از اواخر شهریورماه، آغاز شده و تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha