حاجی بابایی: مسئولان کشور نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در بخش های مختلف کشور نیازمند وحدت و همگرایی و حمایت و پشتیبانی از مدیران و مسئولان هستیم.

به گزارش ایرنا «حمیدرضا حاجی بابایی» روز دوشنبه در آیین گرامیداشت هفته بسیج در مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی افزود: ملت ایران ملتی بسیجی است و هر فردی که برای استحکام و بقای نظام جمهوری اسلامی فداکاری می کند بسیجی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دفاع هشت ساله از نظام در دوران دفاع مقدس معیاری برای بسیجی بودن امروز برخی از افراد محسوب نمی شود اضافه کرد: جلب رضایت مردم و فراهم کردن شرایط مناسب برای آنان وظیفه مسئولان است با این وجود صبوری در برابر مشکلات و تحمل شرایط سخت اقتصادی نشانه بسیجی بودن است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور در جبهه های حق علیه باطل از سردار سلیمانی، سید الشهدای مقاومت ساخت و در دوران پس از جنگ نیز سردار همه هستی خود را در راه دفاع از آرمانهای انقلاب بخشید. 

حاجی بابایی با یادآوری رحمانیت و رحیم بودن خداوند، گفت: علاوه بر ضرورت برخورد با مجرمان و متخلفان اما باید به این افراد با رحمانیت و رحیمت توجه داشت چرا که این نگاه ناشی از نگاه بسیجی قرآنی و رفع‌کننده مشکلات جامعه است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان همدان نیز با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای بسیجی و مدافع حرم، خدمات نیروی مقاومت بسیج را در سه بخش و مقطع زمانی ابتدای انقلاب تا پایان دوران دفاع مقدس، پایان دوران دفاع مقدس تا شیوع کرونا و از آغاز شیوع کرونا تاکنون تقسیم بندی کرد.

دکتر« حمید بهرامی خو» اضافه کرد: رشادت و ایثارگری‌های نیروهای بسیجی در بهداری‌های، بمباران‌های شیمیایی دوران جنگ تحمیلی و حضور بسیجیان جامعه پزشکی در جبهه‌های نبرد ستودنی است چرا که در خدمت رسانی به مجروحان جنگ و احیای قلبی و ریوی با کمترین امکانات تلاش کردند.

وی درباره اقدامات شورای بسیج جامعه پزشکی و کانون‌های بسیج پزشکی در دوران کرونا گفت: با شیوع بیماری کرونا طبق هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی و بخش عفونی مقرر شد که خارج از حوزه سلامت استان نیز نیروهایی آموزش ببینند تا در صورت نیاز بتوان از توان آنها در پیشبرد اهداف حوزه درمانی و نقاهتگاهها بهره گرفت.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان همدان اضافه کرد: بنابراین به دنبال اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی ۷۰۰ نفر در این زمینه آموزش دیدند.

بهرامی‌خو ارتقای دانش پرستاران به ویژه پرستاران حاضر در «آی.سی.یو» را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و این برنامه‌های بسیج جامعه پزشکی را در کشور نمونه خواند.

وی از دیگر حوزه‌های فعالیت بسیج جامعه پزشکی را رهگیری بیماران، حضور در منازل برای ارائه خدمات با تعریف بیش از ۶۰۰ تیم و پیش‌بینی ۶۰ تیم پرستاری در منزل عنوان کرد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز شرایط فعلی کشور را نیازمند افرادی با روحیه بسیجی و ایثارگری دانست و گفت: بهسازی مرکز آموزشی درمانی سینا فرشچیان به عنوان مرکزی مهم در موضوع درمان کرونا باید به صورت ویژه در ساخت و سازها مورد توجه باشد.

سردار «مهدی فرجی» افزود: ۲ مدافع سلامت همدان به نام های سیده «زهرا موسوی» و «گلنار قیامتی» در مسیر مقابله با ویروس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل شدند که این ۲ شهیده از جمله افراد ایثارگر در زندگی خانوادگی و محل کارشان بودند.

برنامه های هفته بسیج از ۲۹ آبان آغاز شده و تا پنجم آذر ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha