راهداری زمستانی با فعالیت ۷۲ گروه در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: فعالیت راهداری زمستانی در این استان با فعالیت ۷۲ گروه راهدار در پایگاه های ثابت و سیار جاده‌ای آغاز شد.

علیرضا خجسته روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به شروع زودهنگام بارش برف در استان این گروه ها در ۳۰ اداره راهداری شهرستانی و ۴۲ راهدارخانه فعال در راه‌های خراسان رضوی عملیات راهداری زمستانی را آغاز کردند.

وی ادامه داد: در این راستا ۶۸۰ راهدار با استفاده از ۱۰۰ دستگاه خودرو سبک، ۱۸۰ دستگاه خودرو نیمه سنگین و بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو سنگین شامل لودر، گریدر و بولدوزر تا پایان سال راهداری تخصصی فصل سرما را برعهده دارند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: مانور راهداری زمستانی هر سال با حضور نیروها و ماشین آلات راهداری در مشهد برگزار می شد اما امسال در راستای تمرکز زدایی از مرکز استان، این مانور در شهرستانها انجام خواهد شد.

وی افزود: جابه‌جایی نیرو و ماشین آلات سنگین راهداری از شهرستانها به مرکز استان برای اجرای مانور راهداری علاوه بر اینکه دارای هزینه و مخاطرات جاده ای بود، موجب افزایش ترافیک در مسیرهای ارتباطی می‌شد.

۵۱ گردنه در مجموع با طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی با طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌خیز و مه‌گیر با طول ۵۸۶ کیلومتر در جاده‌های خراسان رضوی وجود دارد.
خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha