اجرای کامل پرونده الکترونیک، اولویت مهم بیمه سلامت است

گرگان - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی، توسعه و مدیریت سازمان بیمه سلامت گفت : ایجاد پرونده الکترونیک از اهداف مهم این سازمان به شمار می‌رود که اجرای آن در گستره نیمی از جمعیت ایران با نظام ارجاع، پزشک خانواده شهری و نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی آغاز شده است و اجرای کامل آن جزو اولویت مهم بیمه سلامت است.

به گزارش ایرنا حسین رنجبران روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر بیمه سلامت گلستان بیان کرد: اجرای این طرح که از یکسال اخیر در استان ها آغاز شده به دولت الکترونیک ختم می شود و همه بیمه‌گذاران از مزایای خدمات آن بهره مند خواهند شد.

وی به جمعیت ۴۲ میلیون نفری زیر پوشش این سازمان اشاره کرد و گفت: این سازمان برای ارایه خدمات بیمه ای به این افراد زیرپوشش با ۴۰ هزار موسسه قرار داد بسته است.

معاون برنامه ریزی، توسعه و مدیریت سازمان بیمه سلامت همچنین از به روز شدن رسیدگی به پرونده ها و پرداخت طلب موسسه های طرف قرار داد سازمان بیمه سلامت خبر داد و گفت: تحقق این مهم با اجرای طرح نظام ارجاع و نسخه نویسی و نسخه نویسی به دست آمده است.

اجرای کامل پرونده الکترونیک، اولویت مهم بیمه سلامت است

مدیرکل جدید بیمه سلامت گلستان هم در این مراسم گفت: پوشش حاشیه نشینان شهرهای استان که از دریافت خدمات بیمه سلامت محروم هستند جزو اولویت های این اداره کل است.

سیدمحمد حسینی افزود: برای تسریع در اجرای طرح مزبور از مشارکت بسیج و دستگاههای مرتبط از جمله مرکز بهداشت استفاده خواهد شد.

در پایان این مراسم که جمعی از مدیران دستگاه های گلستان شرکت داشتند از خدمات ۲۶ ماهه مهرداد کمانگری مدیرکل سابق بیمه سلامت استان قدردانی و سید محمد حسینی به عنوان مدیرکل جدید بیمه سلامت گلستان معرفی شد.

بیمه سلامت گلستان یک میلیون و ۱۶۳  هزارو ۹۳۷ نفر بیمه شده زیر پوشش دارد که ۸۳۶ هزار و ۵۷۵ نفر در صندوق بیمه روستاییان، ۱۴۲ هزار و ۳۶۴ نفر در صندوق بیمه همگانی سلامت، ۱۱۹ هزار و ۲۱۵ نفر در صندوق بیمه کارکنان دولت، ۵۹ هزارو ۸۶۷ نفر در صندوق بیمه سایر اقشار و پنج هزار و ۹۱۶ نفر عضو صندوق ایرانیان هستند.

استان گلستان با یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال کشور قرار دارد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha