عضو تیم ملی: نقطه ضعف والیبال زنان نبود اعتماد به نفس است

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی والیبال زنان گفت: نقطه ضعف تیم ملی نبود خودباوری و اعتماد بنفس است و به همین دلیل هنوز نتوانستیم به جایگاه واقعی خود در آسیا دست یابیم.

فاطمه عنایت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: در این فصل از لیگ برتر هم مانند فصل گذشته برای ذوب‌آهن بازی می‌کنم. سطح مسابقات نسبت به پارسال به دلیل سهمیه‌بندی ملی‌پوشان بهتر شده است. در سال‌های گذشته قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر مشخص بود اما امسال پیش‌بینی آن مقدور نیست.

وی افزود: تیم ذوب‌آهن تا هفته پنجم لیگ برتر والیبال زنان عملکرد قابل قبولی داشته است. هر چند فصل گذشته هم با وجود بحران کرونا سطح مسابقات لیگ خوب بود اما الان هم روال عادی رفت و برگشت را داریم و همین امر به کیفیت لیگ برتر افزوده است.

عنایت با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته قراردادهای ملی‌پوشان والیبال در لیگ برتر افزایش یافت، ادامه داد: افزایش مبلغ قرارداد بستگی به نظر سرمربی و سطح بازیکن دارد.

وی خاطرنشان کرد: لیگ برتر به افزایش سطح فنی ملی‌پوشان کمک می‌کند و حساسیت لیگ بالا می‌رود و رقابت‌ها دشوارتر می‌شود. این فصل با ۱۰ تیم بسته شده و تعداد بازی‌ها بیشتر است.

وی اضافه کرد: پیش از شروع لیگ برتر، اردوهای تیم ملی برگزار شد و تمرینات پرفشار و خوبی داشتیم. قرار بود که در تیم ملی جوانگرایی صورت پذیرد.

ملی‌پوش والیبال زنان خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در مسابقات آسیایی سطح خود را در قاره کهن ارتقا بخشیم. زیرا همه ما برای این موضوع تلاش می‌کنیم.

وی نقطه ضعف تیم ملی والیبال زنان را نبود خودباوری و اعتماد بنفس ملی‌پوشان دانست و گفت: به همین دلیل هنوز نتوانستیم به آن جایگاهی که باید دست یابیم. تیم ملی همچنان با همان شاکله قبلی در اردوها حضور می‌یابد منتهی چند بازیکن از تیم ملی خداحافظی کردند و چند بازیکن جوان هم به تیم اضافه شدند.

عنایت یادآور شد: به دلیل کرونا در سال ۲۰۲۱ مسابقاتی نداشتیم اما اردیبهشت ماه سال آینده مسابقات ای‌بی‌سی کاپ را در پیش داریم و هنوز میزبان این رقابت‌ها مشخص نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha