مدارس نقطه آسیب پذیر ورود به موج ششم هستند

تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس را الزامی دانست و گفت:‌ مدارس نقطه آسیب پذیر ورود به موج ششم هستند.

به گزارش ایرنا از وبدا، کمال حیدری ضمن ابراز خرسندی درخصوص مدیریت بیماری و پوشش واکسیناسیون توسط مسئولین استان ها و قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور و همچنین همراهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، در مورد ابهامات مطرح شده در زمینه بازگشایی مدارس با وجود عدم واکسینه شدن دانش آموزان زیر ۱۲ سال، بیان کرد: به جز چند کشور، در هیچ کجای دنیا واکسیناسیون کووید ۱۹ برای افراد زیر ۱۲ سال انجام نشده است؛ به دلیل اینکه محققان معتقد هستند که سیستم ایمنی انسان در این سنین، پاسخگوی مقابله با بیماری کووید است. البته درخصوص واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها، کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ نیز به نتیجه ای نرسید و چنانچه نتیجه ای حاصل می شد، بطور قطع واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها نیز انجام می شد، زیرا ذخایر واکسن ما کافی است. این موضوع در دست بررسی است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: با توجه به این شرایط و عدم پوشش واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها، لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس بیش از پیش ضرورت می یابد.

حیدری تصریح کرد: نگرانی که وجود دارد این است که بازگشایی مدارس اگر بدون هماهنگی با حوزه بهداشت بوده و مدارس آمادگی خود را برای پذیرش دانش آموزان از قبل اعلام نکرده و مورد نظارت و بازبینی واقع نشده باشند و مجوز لازم را دریافت نکنند و از طرفی رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مدیر مدرسه که مسئول اجرای این پروتکل ها است، با سستی مواجه شود، قطعا از این نقطه آسیب جدی خواهیم دید و ممکن است دقیقا از همین نقطه، موج ششم را تجربه کنیم.

فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است

وی تاکید کرد: درخواست ما این است که مربیان مدرسه و اولیای دانش آموزان در زمینه رعایت پروتکل ها از سوی دانش آموزان بیشتر دقت کنند و آموزش های لازم و کافی را به دانش آموزان مکررا تاکید کنند و آنها را به خوبی توجیه کنند و چنانچه مشاهده می کنند که دانش آموزی علائم بیماری را دارد یا با افراد مشکوک به بیماری در ارتباط بوده، از رفتن او به مدرسه ممانعت به عمل آورند.

حیدری گفت:‌ فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است. خوشبختانه در حال حاضر دانش آموزان بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند و زیر ۱۲ ساله ها که هنوز واکسن نزده اند، چنانچه پروتکل ها را به خوبی رعایت کنند، نگرانی وجود نخواهد داشت.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha