قفل ۱۰ ساله از بیمارستان خیرساز گله‌دار فارس باز خواهد شد؟

شیراز- ایرنا- بیمارستان خیرساز گله دار در شهرستان مهر سال ۱۳۸۶ با مشارکت خیرین و مردم ، کلنگ‌زنی شد و در ابتدای آغاز ساخت این بیمارستان، عملیات اجرایی به‌سرعت پیش می‌رفت اما باگذشت سال‌ها این سرعت شیب نزولی به خود گرفت و موانع زیادی برای اتمام آن به وجود آمد.

اینک و با گذشت بیش از ۱۰ سال از زمان برنامه ریزی شده، مردم همچنان چشم انتظار بهره برداری این مجموعه  بهداشتی و درمانی هستند.

دستور تجهیز بیمارستان ۳۲ تختخوابی صدیقی گله‌دار بعد از  تجهیزات اورژانس آن، با پیگیری‌های  سید موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس و شورای اسلامی از سوی وزارت بهداشت صادر شد تا مجدداً بذر شادی در دل و اشک شوق در چشم اهالی منطقه گله‌دار هویدا شود.

 سید موسی موسوی نماینده مجلس با بیان اینکه تامین نیروی انسانی  گام بعد از مرحله تجهیزات  بیمارستان صدیقی است گفت: برای تامین نیروی انسانی ، بصورت موازی در حال پیگیری هستم اما سخت ترین مرحله موافقت برای این بیمارستان، بحث نیروی انسانی است لذا تلاش ها جهت رسیدن به هدف نهایی ادامه خواهد داشت همچنین تلاش خواهیم کرد هرچه زودتر تجهیزات بیمارستان به گله دار ارسال شود.

 بنا بر اظهارنظر سالار خواجه‌پور مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیگیری‌های نماینده مردم لامرد و مُهر گفت: مجوز جذب ۸۴ نفر نیرو ی انسانی این واحد درمانی صادر شده است و تامین موتورخانه بیمارستان نیز پیشرفت اساسی داشته است.

آیا قفل ۱۰ ساله از بیمارستان خیرساز گله‌دار باز خواهد شد؟

در آخرین اظهارنظر نیز نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در سفر به جنوب فارس و در راستای درخواست هیأت امنای بیمارستان ۳۲ تختخوابی خیرساز صدیقی گله‌دار گفت: روند ساخت بیمارستان گله‌دار باید تسریع یابد چرا که مردم ما انتظار دارند وقتی بازدیدی از مجموعه ها انجام می‌شود، همراه با عمل باشد.

علی نیک‌زاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از بیمارستان ۳۲ تخت خوابی خیرساز صدیقی شهر گله‌دار آغاز شد گفت: بحث نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستان گله دار که جمعیت کثیری از مردم شهرستان مهر را در برمی‌گیرد باید تأمین و تسریع یابد لذا از مسئولین مربوطه خواستار بررسی مجدانه این امر هستیم.

امید است بیمارستان‌ مذکور با عزم جدی به بهره‌برداری برسد چرا که منطقه گله دار با جمعیتی بالغ ‌بر ۳۰ هزار نفر نیاز مبرم به این واحد درمانی دارد.

گله دار از توابع شهرستان مُهر در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha