آلودگی هوا کارخانه‌های شن و ماسه تهران را به تعطیلی کشاند

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: با توجه به پایداری هوا و تداوم انباشت آلاینده‌ها، کارخانه‌های شن و ماسه، آسفالت و بتن آماده در این استان پنجشنبه و جمعه این هفته تعطیل هستند.

به گزارش ایرنا، عابد ملکی روز چهارشنبه در جلسه اعضای کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا که در استانداری تهران برگزار شد، افزود: در صورت پایداری هوا، روز شنبه هفته آتی نیز برای شناور شدن ساعات فعالیت ادارات و تداوم تعطیلی کارخانه های فوق تصمیم گیری می شود.

وی افزود: تدابیر لازم بر اساس شرایط پیش بینی و تداوم آلودگی هوا برای بیش از ٤٨ ساعت آتی یک طبقه بالاتر از شاخص کیفیت هوا اتخاذ شده است.

ملکی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه امروز، پلیس راهور باید نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتورسیکلت‌ها و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی اقدام کند. 

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نیز باید نسبت به کاهش فعالیت های عمرانی تشدید کننده آلودگی هوا اقدام کند، خاطرنشان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست تهران نیز باید نسبت به تداوم پایش ویژه، شناسایی منابع آلاینده، اعلام هشدار و اخطار دهد.

ملکی اذعان داشت: شهرداری تهران باید نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری اقدام کرده و پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر و براساس بالا بودن شاخص آلودگی هوا نیز جانمایی شود.

در این نشست بر اجرای دقیق مصوبات توسط کلیه دستگاه های عضو کارگروه و ارائه گزارش در جلسه آتی تاکید شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha