مقابله با هجمه رسانه‌ای دشمنان عمل جهادی و ضربتی می‌طلبد

تبریز-ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه ای عاشورای شمال غرب کشور گفت: مقابله با هجمه های سنگین رسانه ای دشمنان اسلام و انقلاب علیه میهن اسلامی، عمل و اقدام جهادی و ضربتی می طلبد.

سردار جلیل بابازاده روز چهارشنبه در یادواره شهدای حوزه کارمندی شهید کسایی تبریز، آگاه سازی، دشمن شناسی و اقدام جهادی را راهکار موفقیت جمهوری اسلامی در برابر حملات رسانه ای بیگانگان اعلام و اضافه کرد: در این مسیر همه آحاد ملت باید در کنار هم و با اتحاد و انسجام وارد عمل شوند.

وی اظهار داشت: در مقابل هجمه‌ها و پمپاژ روز افزون رسانه‌ای دشمنان علیه فرهنگ ایثار و شهادت، باید مثل زمان هشت سال دفاع مقدس، جهادی و بسیجی عمل کنیم.

بابازاده با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، افزود: ارزش و اهمیت این نوع فعالیت ها در این برهه حساس و مهم انقلاب اسلامی به قدری زیاد است که رهبری نظام زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و جنگ تحمیلی را کمتر از شهادت نمی‌ دانند.

وی ادامه داد: جنگ روانی و فرهنگی دشمنان به خصوص با گسترش فضای مجازی بسیار وسیع شده است و ما در این جنگ باید همچون دفاع مقدس که با دستان خالی در مقابل دشمنان مسلح و مجهز، ذره‌ای کوتاه نیامدیم، عمل کنیم و در این حالت به طور قطع پیروز خواهیم شد.

بابازاده با بیان اینکه وصیت و آرزوی امام راحل ایجاد یک شبکه فرهنگی جهانی بود، گفت: امام خمینی(ره) با آینده نگری و درایت سیاسی که داشتند، این روزها را پیش بینی کردند و به همین منظور بود که با فرمان تشکیل بسیج به ما گوشزد کردند که جنگ و فشار دشمن هیچ گاه تمام نشده است بلکه نوع آن فرق خواهد کرد.

وی فرصت طلبی را یکی از شاخصه‌های بارز یک بسیجی تمام عیار عنوان کرد و اظهار داشت: بسیج هیچ گاه فرصت سوزی نمی‌کند، بلکه با زمان شناسی دقیق همیشه دنبال فرصت سازی بوده و سعی می‌کند از حداقل ترین امکانات و شرایط، بهترین نتایج را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، حفظ و نشر ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یک ضرورت دانست و گفت: برای این کار کتاب و اسناد مکتوب یک روش و راهکار خوب است که نباید از ظرفیت آن غافل شویم.

شهرام خدایی با بیان اینکه کتاب‌های مهم و تأثیرگذار زیادی در زمینه جنگ هشت ساله تهیه شده است، افزود: باید با گسترش فرهنگ کتابخوانی و تبلیغ چنین کتاب‌هایی، هم سرانه مطالعه جوانان را بالا ببریم و هم به گسترش فرهنگ شهادت و ایثار کمک کنیم.

وی کتاب را یکی از ارکان مهم فرهنگ دانست و اظهار داشت: فرهنگ به عنوان نرم افزار جامعه شناخته می‌شود و کتاب هم یک شاخصه مهم در حوزه فرهنگ است که می‌تواند به بهره وری بهتر این نرم افزار کمک کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha