موفقیت دانشگاه امیرکبیر در کسب رتبه ۳۷ جهانی و هشتم آسیایی ریاضیات

تهران - ایرنا - دانشگاه صنعتی امیرکبیر براساس آخرین رتبه بندی US News موفق به کسب جایگاه ۳۷ در فهرست «Best Global Universities for Mathematics» و جایگاه نخست در میان مراکز آموزشی ایران در حوزه ریاضیات شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هزار و ۷۵۰ دانشگاه برتر جهان به طور کلی و بر اساس منطقه و کشور رتبه بندی  شدند.

براساس این رتبه بندی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه ریاضیات رتبه  ۳۷ جهانی را کسب کرده است. براساس این رتبه بندی، دانشگاه MIT، استنفورد و پرینستون در جایگاه های اول تا سوم ریاضیات قرار گرفته اند. همچنین، دانشگاه های سوربن، کمبریج، برکلی، هاروارد، پاریس، آکسفورد و دانشگاه صنعتی زوریخ نیز در جایگاه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند.

در میان دانشگاه های آسیایی، رتبه اول تا سوم ریاضیات متعلق به کشور چین و رتبه هشتم مربوط به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

بنا بر نتایج این رتبه بندی، در میان دانشگاه های ایران نیز صرفا دو دانشگاه در فهرست دانشگاه های برتر در حوزه ریاضیات قرار گرفته اند و جایگاه دانشگاه امیرکبیر نخست بوده است.

این نظام رتبه بندی سالانه دانشگاههای جهانی را در ۴۳ حوزه موضوعی کلیدی بر اساس فهرست  Clarivate و بر اساس داده ها و معیارهای مورد استفاده در Web of Science رتبه بندی می کند.

این رتبه بندی های موضوعی بر اساس عملکرد تحقیقاتی دانشگاهی، از جمله انتشارات و استنادها، و همچنین شاخص هایی برای شهرت جهانی و منطقه ای در هر موضوع خاص برای دوره پنج ساله۲۰۱۹ -  ۲۰۱۵ بوده است. با این حال، برای شمارش استناد به و از همه انتشارات از جمله جدیدترین داده های موجود استفاده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha