تاکید معاون استاندار گیلان بر توسعه واکسیناسیون کرونا در آستارا و تالش

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: با وجود رتبه نخست استان در کشور از نظر واکسیناسیون، شهرستان‌های آستارا و تالش از این نظر در پایین‌ترین رده قرار دارند و مسئولان برای افزایش آمار افراد واکسن‌زده در این مناطق بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود قاسم نژاد روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا افزود: این استان اکنون بهترین شرایط مهار کرونا را از زمان شیوع تا حال حاضر دارد و اکنون ۲۵۰ تا ۲۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ های گیلان بستری هستند و پنج شهرستان استان وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان وضعیت آبی دارند.

وی اضافه کرد: موفقیت‌ گیلان در زمینه واکسیناسیون، اتفاقی نیست و این توفیق را مدیون تلاش ‌های کادر بهداشت و درمان و همکاری خوب سایر دستگاه ‌ها، بسیج، اصناف و همراهی مردم هستیم.

معاون سیاسی استاندار گیلان افزود: بندر آستارا از لحاظ واکسیناسیون کرونا در پایین ترین میزان در استان قرار دارد و تالش نیز از لحاظ واکسیناسیون کرونا در شرایط خوبی قرار ندارد و همه باید دست به دست هم دهیم تا میزان واکسیناسیون در این مناطق افزایش یابد.

قاسم‌نژاد اظهارکرد: تزریق واکسن به معنای درمان و از بین بردن بیماری نیست و اگر پروتکل‌ های بهداشتی رعایت نشود، شاهد تغییر وضعیت نخواهیم بود و اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان ضرورت دارد.

وی گفت: رعایت پروتکل‌ های بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی در صنوف، به ویژه در نانوایی‌ ها و مجالس عروسی و ترحیم ضروری است و در مبادی مرزی نیز ورود مسافران و رانندگان باید با جدیت کنترل و پایش بهداشتی شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان هم گفت: ۹۱.۱ درصد مردم گیلان نوبت اول و ۷۷ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و به ۳۷ هزار و ۷۳۸ نفر از جمعیت بالای ۶۰ سال گیلان واکسن نوبت سوم تزریق شده است.

فردین مهرابیان افزود: ادامه مشارکت بهورزان در واکسیناسیون ضروری است و ۴۲۵ پایگاه واکسیناسیون در استان فعال است و همه دستگاه ها از جمله فرمانداری، سپاه و بسیج و دادگستری برای توسعه و تکمیل واکسیناسیون همکاری کنند.

۵۳ هزار نفر در آستارا هر دُز واکسن کرونا را دریافت کردند

سرپرست فرمانداری آستارا هم گفت: تا امروز ۱۲۳ هزار و ۹۴۸ دز واکسن کرونا در آستارا تزریق شده است و در نوبت اول ۶۹ هزار و ۹۸ نفر و در نوبت دوم ۵۳ هزار و ۹۴۷ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

سعید میرقربانی افزود: در حال حاضر ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی بندر آستارا بستری هستند و ۳۵ مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان فعال است و روزانه بین یک تا ۲ هزار واکسن کرونا تزریق می ‌شود.

وی به فعالیت ۲ مرکز خودریی واکسیناسیون کرونا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: ۹۶ درصد فرهنگیان و ۹۸ درصد دانش‌آموزان، دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌ اند.

سرپرست فرمانداری آستارا اضافه کرد: در مدت یک‌ ماه از آغاز فعالیت پایگاه بهداشت مرزی آستارا از حدود یک‌هزار و ۴۷۲ مسافر و حدود سه‌ هزار و ۷۲۲ راننده تست گرفته شده است و در بخش مسافری، تست ۲۳ نفر و در بخش ترانزیت تست ۱۱ راننده مثبت بوده است.

استان گیلان از نخستین کانون های درگیر کرونا در کشور بود و شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha