لیگ برتر فوتبال؛ فجر سپاسی شیراز مقابل سپاهان اصفهان شکست خورد
دیدار فجر سپاسی و سپاهان اصفهان در ورزشگاه حافظیه

شیراز-ایرنا- تیم فجر شهید سپاسی شیراز در هفته ششم رقابت های فوتبال برتر ایران جام خلیج فارس مقابل تیم سپاهان اصفهان شکست خورد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این بازی که عصر چهارشنبه در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد تیم میزبان با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب سپاهان اصفهان شد.   

فجر سپاسی و سپاهان در حالی به مصاف هم رفتند که هر ۲ تیم سعی داشتند میانه میدان را در اختیار گیرند که در این راه خط میانی تیم میهمان، بیشتر بازی را در اختیار داشت و در نیمه نخست هم به گل رسید.

در حالی که بازی در دقایق ابتدایی متعادل پیش می رفت، رفته رفته بازیکنان سپاهان بیشتر به بازی مسلط شدند و سعی داشتند از سمت چپ دروازه تیم میزبان با احمدزاده و حسینی به گل برسند و چند بار هم خطرناک ظاهر شدند اما مدافعان فجر اجازه سر زنی به سجاد شهبازاده و شهریار مغانلو  را ندادند.

در این نیمه فجری ها هم چند بار به دروازه تیم سپاهان نزدیک شدند  و ۲ کرنر پی در پی هم گرفتند تا نشان دهند برابر تیم پر ستاره حریف پا پس نخواهند کشید.

زمین ناهموار ورزشگاه حافظیه اجازه نمی داد تعداد پاس ها از چهار به پنج برسد و برای همین ۲ تیم سعی داشتند از روی ضربات ایستگاهی در اینگونه زمین ها به گل برسند.

عقب نشینی تیم میزبان در دقایق پایانی موجب  شد بازیکنان سپاهان  بیشتر در زمین تیم فجر توپ را به گردش در بیاورند.

دقیقه۲۲ ضربه عرفان معصومی باواکنش دروازه بان سپاهان دفع شد تا فجری ها به گل نرسند.

ضربه ایستگاهی، گل

دقیقه ۳۵ بازی یک خطا در سمت چپ دروازه تیم فجر رخ داد، فرشاد احمد زاده بازیکن تیم سپاهان توپ خوبی را روی دروازه ارسال کرد که در میان  غفلت مدافعان فجر، عزت الله پورقاز مدافع پیش تاخته تیم سپاهان با ضربه سر دروازه تیم میزبان را باز کرد تا میهمان خیالش راحت شود.

در ادامه این نیمه هم اتفاق خاصی به وجود نیامد و بازی با همان یک گل به سود تیم سپاهان در نیمه نخست پایان یافت.

در نیمه دوم هم تیم سپاهان برای حفظ گل بازی کرد و چشم به ضد حمله داشت تا به گل دوم هم برسد که همین اتفاق افتاد.

انتظار فجر برای گرفتن خطا، ضد حمله و گل دوم سپاهان

دقیقه ۵۸ در حالی که فجری ها به دنبال گل مساوی بودند در  پشت محوطه ۱۸ قدم بازیکن این تیم با خطا متوقف شد و در حالی که بازیکنان فجر منتظر گرفتن خطا توسط داور بودند این اتفاق نیفتاد و توپ تبدیل به ضد حمله شد و سجاد شهباززاده از سمت چپ دروازه تیم فجر توپ خوبی را برای سید محمدرضا حسینی ساخته و پرداخته کرد و این بازیکن با یک ضربه دقیق گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا خیال سپاهان راحت شود.

 علی اصغر کلانتری سرمربی تیم فجر برای جبران گل دست به  تعویض زد و شهرام گودرزی را که سرعت خوبی دارد به بازی فرا خواند و همین بازیکن هم در دقیقه ۷۳ پاس به بیرون خوبی را برای حسین مهربان ساخت اما این بازیکن در حالی که فقط دروازه بان تیم سپاهان را رو در رو داشت به پای او کوبید تا بخت مسلم فجری ها از بین برود.

دقیقه ۷۸ ایمان صادقی سنگربان تیم فجر منجی تیمش شد و در حالیکه با شهریار مغانلو تک به تک شده بود اجازه نداد ضربه مهاجم سپاهان تبدیل به گل سوم شود.

دقیقه ۸۲ ضربه سنگین  فرشاد احمد زاده به تیر افقی دروازه تیم فجر برخورد کرد و به بیرون رفت تا این بار تیر دروازه مانع گل سوم  میهمان شود.

دقیقه ۸۶ هم شهرام گودرزی درون محوطه ۱۸ قدم سپاهان صاحب فرصت خوبی شد اما اینقدر تعلل کرد تا مدافعان میهمان، توپ را دفع کردند.

سرانجام این بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم سپاهان که برتری محسوسی نسبت به میزبان در این دیدار داشت، پایان یافت و این تیم به صدر جدول رفت.

تیم فجر با هفت امتیاز به رده نهم رفت.

در رقابت های فوتبال دوره ۲۱ لیگ برتر جام خلیج فارس ۱۶ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۰ بازی تیم قهرمان این دوره مشخص  خواهد شد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته یک می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha