وزارت صنعت و معدن از طرح های مجتمع صنعتی فولاد اسفراین حمایت می کند

بجنورد_ ایرنا_ معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات مدیره سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: این وزارتخانه از کارهای خوب و طرح های توسعه ای مجتمع صنعتی فولاد اسفراین پشتیبانی می کند تا اقتصاد کشور به شکوفایی برسد.

به گزارش ایرنا محسن صالحی نیا روز چهارشنبه در جشن شکرگزاری رکوردشکنی تولیدات محصول نهایی در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین اظهار داشت: وزارت صمت به عنوان نهاد سیاستگذار و پشتیبان در این حوزه  در حال برطرف کردن موانع تولید در حوزه های کلان و اقتصادی است. 

وی افزود: فعالیت های تولیدی و رکورد زنی های مجتمع صنعتی  فولاد اسفراین در حالی انجام شده  که تحریم ها بشدت وجود داشته است.

صالحی نیا با اشاره به اقدامات خوب مجتمع صنعتی  اسفراین در اجرای طرح های توسعه ای و ایجاد ارزش افروده در تولید گفت: ایجاد فرهنگ تولید و  فعالیت های موثر و هوشمندانه  از الزامات پیشرفت و توسعه است و ما نیز از طرح های توسعه ای در این‌مجتمع پشتیبانی می کنیم.

وی  افزود: اقدامات خوبی در حوزه صنعت با توجه  به ظرفیت های خوب نیروی انسانی شهرستان،  برنامه ریزی مناسب و تلاش و پشتکار برای تکمیل سرمایه گذاری های گذشته  در این مجموعه صنعتی انجام گرفته  و  آینده خوبی برای طرح توسعه ای در این مجتمع وجود دارد.

  معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سفر یک روزه به شهرستان اسفراین از شرکت صنعتی لوله گستر و مجتمع صنعتی  فولاد اسفراین بازدید و در جشن شکر گزاری  رکورد شکنی تولید در مجتمع صنعتی  اسفراین شرکت کرد.

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد و این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که به دلیل برخورداری از  ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می‌شود .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha