تولیدات رسانه‌ای در استان یزد نیازمند ارتقاء کیفی است

یزد- ایرنا- رییس کمیته داوران نخستین جشنواره ملی ابوذر در یزد گفت: تولیدات رسانه‌ای استان در حوزه های مرتبط با این جشنواره نیازمند ارتقاء سطح کیفی است و پیشنهاد داوران جشنواره، برگزاری کارگاه‌های آموزش و مهارتی برای افزایش کیفیت تولیدات برای جشنواره‌های بعدی است.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی جشنواره ابوذر، احمد پهلوانیان از برگزاری نشست جمع‌بندی کمیته داوران و انتخاب آثار برگزیده خبرداد و گفت: این جشنواره از لحاظ کمی دارای تعداد قابل قبولی از آثار رسیده به دبیرخانه بوده و مشارکت اصحاب رسانه در آن مناسب و قابل قبول است.

وی در خصوص کیفیت آثار رسیده به جشنواره افزود: در مجموع کیفیت آثار در برخی بخش ها از سطح مطلوبی برخوردار نبود اما در برخی از بخش ها مانند گزارش از لحاظ کمی و کیفی سطح مطلوبی وجود داشت.

مدیرکل صدا و سیمای استان یزد یکی از موضوعات قابل تامل جشنواره ابوذر را شرکت نکردن رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه حوزه‌های جشنواره متفاوت بود اما در برخی از بخش‌ها مانند تیتر شاهد وجود کمتر آثار بودیم که امیدواریم در دوره‌های آینده شاهد حضور پررنگ‌تر در این بخش‌ها باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد استان یزد در  ۱۷ شهریورماه سال ۱۴۰۰ گفته بود: هم‌اکنون ۲۰۷ رسانه در بخش‌های مختلف استان دارای مجوز است و ارتقای کیفیت آنها برای تولید محتوا ضروری است.

مجید جوادیان‌زاده در آیین افتتاح کانون بسیج رسانه شهرستان یزد افزوده بود: هرچند از لحاظ تعداد رسانه نسبت به جمعیت( یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر) جایگاه استان در کشور نسبتا خوب است ولی باید برای ارتقای کیفیت محتوای رسانه ها اقدام شود.

اولین جشنواره رسانه‌ای ابوذر یزد به همت سازمان بسیج رسانه و با مشارکت خانه مطبوعات استان و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری از چهارم مهرماه امسال آغاز به کار کرد و چهارم آذرماه در هفته بسیج با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha