رزمنده بهابادی:  بسیج در مقابل توفان‌های تند باد محکم ایستاده است

یزد- ایرنا- یکی از یادگاران دفاع مقدس شهرستان بهاباد با اشاره به اینکه بسیج به عنوان بازوی نظام و ولایت در تمامی عرصه ها حضور فعال دارد، گفت: این نهاد مقدس در مقابل توفان های تندباد همواره محکم ایستاده است.

به گزارش ایرنا،عباس اقبال بهابادی روز پنجشنبه در همایش بسیجیان شهرستان افزود: بسیج در حقیقت فهم درستی از اتحاد توحیدی مسلمانان در مبارزه با استکبار جهانی و زورگویان تاریخ در دفاع از حقوق انسان ها برای آزادی و ظلم ستیزی دارد .

رییس شورای اسلامی شهر بهاباد که به مناسبت هفته بسیج( ۲۹ آبان تا پنجم آذر) سخن می گفت، از بسیج به عنوان تبلور همبستگی جهانی یاد کرد و گفت: این نهاد  فارغ از نژاد ، قومیت ، رنگ ، پوست و حتی مذهب فعالیت دارد.

وی  به تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی( ره) اشاره کرد و افزود: ۴۲ سال از تشکیل این مجموعه مردمی می‌گذرد و امروز نسل به نسل بعد از چهار دهه بسیج با همان اقتدار و سلحشوری از ارزش‌ها و کیان اسلام دفاع کرد و همچنان پای کار است.

وی به ظرفیت‌های نیروهای مردمی بسیج اشاره کرد و یادآور شد: این نهاد از ابتدای انقلاب در همه عرصه‌ها و میدان‌ها حضور به‌ موقع ، قدرتمندانه و عزتمندانه داشته است.

اقبال بهابادی با بیان اینکه جوانان بسیجی، انقلابی و آتش به اختیار، لنگرگاه امت اسلام است گفت :بسیج ریشه در عاشورا دارد و امروز با تجربه تر از گذشته و با بصیرت و آینده نگری در گام دوم انقلاب برای تحقق اهداف عالی نظام تلاش می کند.

وی ادامه داد: دشمن امروز آشفته تر از دیروز است و بسیج امروز موتور پیشران انقلاب، راهبرد ، تفکر ، اندیشه و متعلق به همه مردم ایران است.

رییس شورای شهر بهاباد از بسیج به عنوان فرهنگ یادکرد و گفت: فرهنگ بسیجی امروز در تمامی عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حضور دارد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

*** دوره آموزشی ۵۰ مسئول ستاد و رابطان رسانه نمازهای جمعه استان یزد برگزار شد 

نخستین دوره آموزشی، توجیهی ۵۰ مسئول ستادهای نمازجمعه یزد و رابطان رسانه‌  این نهاد به مدت یک روز در سالن شهدای مرکزاستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه یزد گفت: آموزش مدیریت برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در ستادها، ارتقای آموزش رسانه‌ای، آشنایی بیشتر ، بهتر با اولویت‌ها و انعکاس اخبار مرتبط با نمازجمعه، انسجام و هماهنگی بیشتر بین ستادها و بروزرسانی فعالیت‌ها از مهمترین اهداف و رویکرد این شوراست.

حجت‌الاسلام سید جمال‌الدین نجم‌الهدی چهارشنبه شب در آیین اختتامیه این دوره افزود: استفاده از فضای رسانه‌ای برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در خصوص فعالیت‌های فرهنگی در حوزه اقامه نمازجمعه جزو برنامه‌های محوری است که این موضوع پیگیری و اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آشنایی مسئولان ستادها با وظایف و ماموریت‌ها در شرایط و انجام امور فرهنگی و رسانه‌ای توسط رابطان مرتبط هم‌اکنون در تمامی محل‌هایی که نمازجمعه اقامه می‌شود صورت می‌گیرد و به دنبال تقویت و به روزرسانی امور مختلف هستیم.

در این دوره  تعدادی از کارشناسان رسانه و استادان حوزه و دانشگاه در خصوص اهمیت و نقش ستادهای نمازجمعه، امور فرهنگی و رسانه‌ای و ضرورت جلب همکاری فعالان رسانه برای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌ رسانی اخبارستادها و نمازجمعه‌ها بحث و بررسی شد.

نمازجمعه در ۲۸ محل در استان یزد اقامه می‌شود.

*** محفل ادبی شب شعر بسیج همراه با رونمایی کتاب غوغای شاعری در بهاباد 

محفل ادبی شب شعر یک برگ کتاب ، یک جرعه شعر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و گرامیداشت هفته بسیج با همکاری اداره های کتابخانه های عمومی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان چهارشنبه شب  در محل مجتمع فرهنگی هنری ملاعبداله بهابادی برگزار شد

به گزارش ایرنا ، در این محفل که تعدادی از مسئولان محلی حضور داشتند، از کتاب « غوغای شاعری » با حضور شاعر و نویسنده این کتاب ، نادر گرانمایه بهابادی رونمایی و از نویسندگان و شاعران فعال شهرستان تجلیل شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهاباد در این آیین از بسیج به عنوان تشنه حقیقت و مطیع ولایت نام برد و گفت: بسیجی در تمامی لحظه های زندگی خود با اطاعت از خداوند ،تکیه بر ایمان و اراده اش برای رضای خدا گام بر می دارد.

محمد مهدی اسماعیل زاده با بیان اینکه شاعران نقش موثری در انتقال فرهنگ و ارزش های غنی اسلامی، دینی و ترویج آن دارد ، گفت:  گاهی زبان شعر می تواند، تاثیرگذار باشد،زیرا  بسیجی در تمامی لحظه های زندگی با اطاعت از خداوند، تکیه بر ایمان و اراده اش برای رضای خدا گام بر می دارد.

در این محفل ادبی، تعدادی از شاعران  به شعرخوانی پرداختند، سخنرانی، اجرای سرود ملی و دکلمه از دیگر برنامه های این محفل بود.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha