بیش از ۱۱ هزار کنتور برق در زنجان هوشمند شده است

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: ۱۱ هزارو ۱۶۴ کنتور برق از سوی این شرکت در سطح استان زنجان هوشمند شده که این کنتورها از طریق مرکز فهام قابل رویت و قطع و وصل شدن است.

علیرضا علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشترکان صنعتی، کشاورزی، عمومی و خانگی در استان زنجان تحت پوشش طرح فهام هستند.
وی یادآوری کرد: با هوشمندسازی کنتورهای برق مشترکان، گام بزرگی در مدیریت بار شبکه برمی‌داریم و با اجرای این طرح علاوه بر کاهش چشمگیر تلفات شبکه توزیع برق بار شبکه نیز به صورت هوشمند کنترل می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق مصرف‌کنندگان و کاهش خاموشی از دیگر مزایای هوشمندسازی شبکه برق به شمار می‌رود.
علیزاده اظهار داشت: با نصب کنتورهای هوشمند، مشترکان می‌توانند در هر لحظه، میزان مصرف خود را بررسی و از آن اطلاع پیدا کنند و به‌ راحتی مدیریت بار شبکه را انجام دهند.
وی، کنتورهای هوشمند شده استان زنجان را تا پایان مهرماه سال جاری ۱۱ هزارو ۳۷۴ دستگاه است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: از این تعداد ‭۴۰۷‬ کنتور هوشمند طرح فهام ولتاژ اولیه، پنج هزارو ۵۷۷ کنتور هوشمند طرح فهام دیماندی ثانویه غیرمستقیم و چهار هزارو ۴۵۰  دستگاه هوشمند دیگر نیز طرح فهام دیماندی ثانویه مستقیم در استان زنجان فعال است.
علیزاده، کنتورهای هوشمند تک فاز را ‭۷۳۰‬ دستگاه برشمرد و افزود: سکسیونرهای کنترل از راه دور فعال استان نیز ‭۲۱۰‬ دستگاه است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید کنتورهای ۶۱ هزار مشترک تا پایان اردیبهشت سال آینده هوشمند سازی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: هوشمندسازی کنتورها برای مشترکان صنعتی، کشاورزی و مجتمع‌های تجاری اولویت دارد.
علیزاده به هوشمند سازی کنتورهای برق مشترکان خانگی اشاره کرد و ادامه داد: در این حوزه نیز اولویت با مجتمع‌های بزرگ و برج‌هاست و تاکنون کنتور ۱۰هزار مشترک در مجتمع‌های تجاری و خانگی هوشمندسازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha