۴.۸میلیارد ریال وام بلاعوض به طرح‌های فناوری جوانه سمنان پرداخت می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض برای ۱۰ طرح گرنت فناوری جوانه در مرحله اول برای استان اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، سید یاسر حسن پور روز پنجشنبه به رسانه ها گفت: طرح گرنت فناوری جوانه یکی از طرح های حمایتی پارک فاوا یا فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای شبکه تاد (توسعه اقتصاد دیجیتال) است که به نوعی حامی مالی پارک فاوا از پایان‌نامه‌ها یا رساله‌های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است که دارای ایده های بازارمحور برای محصولات فناور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات  هستند.
وی افزود: در مرحله اول اعطای گرنت فناوری جوانه، ۲۶ طرح از پارک علم و فناوری استان سمنان و ۱۰ طرح از پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان جهت دریافت تسهیلات گرنت جوانه ثبت نام شد که در ادامه پس از طی فرآیند داوری و پذیرش طرح ها، هفت طرح از پارک علم و فناوری استان و سه طرح نیز از پارک دانشگاه سمنان به مرحله نهایی جهت پرداخت راه یافت .
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه این اعتبارات در بخشهای تحقیق و توسعه، توانمندسازی و نیروی انسانی هزینه می شود، خاطرنشان کرد: در مرحله آزمایشی، سقف اعتبار پارک فاوا برای پایان نامه های مقاطع کارشناسی ارشد ۱۵۰ میلیون ریال و مقطع دکتری ۳۰۰ میلیون ریال بود که در این مرحله با افزایش چشمگیر ۲۶۶ درصدی، به ۴۰۰ میلیون ریال برای مقطع کارشناسی ارشد و ۸۰۰ میلیون ریال برای مقطع دکتری رسید.
وی با بیان اینکه اعتبارات گرنت فناوری جوانه بدون بازپرداخت است، افزود: تخصیص این اعتبارات بصورت پله ای است و پرداخت کامل مبالغ ابلاغ شده، منوط به ارزشیابی ها و داوری های میان‌دوره و کسب امتیازات لازم بر اساس پیشرفت طرح ها جهت دستیابی به نمونه اولیه محصول یا خدمت (MVP) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha