حفاری برای دسترسی به آب‌های ژرف در کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶ سال کار مطالعاتی برای دسترسی به آب‌های ژرف در کشور انجام شده است گفت: حفاری برای دسترسی به این آب‌ها با توجه به کم آبی در استان کرمان آغاز شده است.

محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با بیان اینکه چهار مرحله حفاری در راستای دسترسی به آب های ژرف در استان سیستان و بلوچستان انجام شده که در مراحل پایانی شاهد موفقیت هایی نیز بودیم افزود: مشاور پروژه یافتن آب های ژرف در استان کرمان تعیین شده و اجرای آن از هر حیث برای ما حائز اهمیت بسیاری است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد آب استان کرمان در بخش کشاورزی مصرف می شود، اضافه کرد: کشاورزان نباید محصولی را تولید کنند که پیش از تولید، تضمینی برای فروش آن نداشته باشند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر تضمینی برای فروش محصولات کشاورزی وجود نداشته باشد، محصولات زیادی مانند پیاز و سیب‌زمینی روی دست کشاورزان باقی می مانند که آب زیادی را نیز مصرف کرده اند.

نماینده مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر روند سیاستگذاری در حوزه‌های مختلف در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است گفت: مدیریت منابع و ایجاد بازار آب به سیاستگذاری نیاز دارد.

وی ادامه داد: باید اخذ تصمیمات محلی از سوی مدیران امکان‌پذیر باشد و دولت سیزدهم تصمیمات خاصی برای افزایش اختیار استانداران دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha