سرپرست شهرداری کرمانشاه خواستار همکاری مردم در اجرای طرح زوج و فرد شد

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست شهرداری کرمانشاه، خواستار همکاری رانندگان در اجرای طرح زوج و فرد شد و گفت: این طرح براساس مصوبه شورای ترافیک در راستای کاهش بار ترافیکی از اول آذر ماه جاری در بافت مرکزی شهر کرمانشاه آغاز شده است.

«امیر رحیمی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه طرح زوج و فرد خودروها از ساعت ۱۵ تا ۲۰ اجرا می شود، افزود: این طرح از شنبه تا پنجشنبه خواهد بود و روز جمعه و یا روزهای تعطیل رسمی اعمال نمی شود.

رییس شورای ترافیک شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: طرح زوج و فرد خودروها در سه معبر اصلی و پرتردد هسته مرکزی شهر شامل بلوار افشار طوس از تقاطع کارگر (سه راهی جوانشیر) تا میدان فاطمیه، طول خیابان مدرس و آیت الله کاشانی از میدان آزادی تا سه راهی شورا و طول خیابان جلیلی، شهدای اشک تلخ و شریعتی از تقاطع جلیلی تا سه راهی لشکر اجرا خواهد شد.

رحیمی، جریمه ورود به طرح را ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: تردد و توقف وسایل نقلیه غیرمجاز در محدوده اعلام شده، مشمول جریمه می شود.

رییس شورای ترافیک شهر کرمانشاه ادامه داد: براساس قانون مصوب، رانندگان به ازای هر یک ساعت تردد یا توقف غیرمجاز در محدوده طرح، یکبار جریمه خواهند شد و وسایل نقلیه عمومی باربری و مسافربری اعم از تاکسی ها، اتوبوس های شرکت واحد و وانت ها از این طرح مستثنی خواهند بود.

وی یکی از عوامل گره ترافیکی را چالش پارک کردن خودروهای کسبه از اول صبح تا پایان روز درب مغازه‌ها دانست و بیان کرد: در واقع این اقدام یک لاین از خیابان را می‌گیرند و سبب گره‌ ترافیکی می‌شود.

رحیمی در پایان گفت: در این راستا برنامه‌های پیش‌بینی شده که طی هفته‌های آینده خودروهای پلاک‌خوان پلیس راهور به صورت آنلاین تخلفاتی مانند پارک‌های دوبل و ترددهای غیرمجاز را ثبت می‌کنند.

شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha