اظهار رضایت نماینده سیزم از میزبانی کشورمان در پیکارهای جهانی کشتی

تهران - ایرنا - نماینده سیزم (شورای بین‌المللی ورزش‌های نظامی) در سی و پنجمین دوره رقابت‌‎های کشتی نظامیان جهان در ایران گفت: برگزاری خوب این پیکارها ما را به میزبانی مجدد ایران در رویدادهای آتی امیدوار کرد.

کلنل «لوئیز فرناندو» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: میزبانی خوب ایران در سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی نظامیان جهان این امید را ایجاد کرد تا برای همکاری متقابل در رویدادهای آتی نیز برنامه‌ریزی کنیم و بر همین اساس امیدواریم این مساله محقق شود.

وی ادامه داد: در این مدت که در ایران حضور داشتیم شاهد مسابقات خوبی بودیم، در همین مدت با برخی از مسوولان ایرانی دیدار و تعامل داشتیم و امیدواریم به زودی تفاهم‌نامه‌های خوبی برای ادامه هکاری امضا شود.

نماینده سیزم در سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی نظامیان جهان در ایران یادآور شد: تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مسوولان و مقامات ایرانی رعایت شد و این نشان می‌دهد از تمام ظرفیت‌های موجود برای میزبانی شایسته ایران استفاده شد.

کلنل لوئیز فرناندو همچنین با اشاره به حضور برخی از چهره‌های المپیکی و قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی جهان در این مسابقات گفت: حضور چنین قهرمانانی نشان از سطح بالای کیفی مسابقات دارد و همه دیدیم چه رقابت‌های جذابی برگزار شد. هدف سیزم دوستی و تعامل با دیگران است و این مسابقات در همین راستا برگزار می‌شود.

سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه ۱۴۰۰ با حضور ۱۴ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی دست یافتند.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت‌ها تیم روسیه با ۲۱۵ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با ۲۱۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با ۱۴۰ امتیاز بعنوان سوم رسید.

همچنین سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) نیز روزهای ۲ و ۳ آذرماه با حضور ۱۲ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.

در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حسین اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن ۸۲ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فر در وزن ۷۲ کیلوگرم، حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم روسیه با ۱۹۷ امتیاز نایب قهرمان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha