وزارت ورزش و جوانان به وزارت تولید امید و عزت تبدیل می‌شود

زاهدان- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: ۲۸ هزار مکان ورزشی فعال در کشور وجود دارد و با اتمام پروژه‌های نیمه تمام ورزش و جوانان اشتغالزایی، امیدآفرینی و اوقات فراغت برای جامعه ایجاد و این وزارت‌خانه به وزارت تولید امید و عزت تبدیل می‌شود.

به گزارش ایرنا سید حمید سجادی روز پنجشنبه در سفر به شمال سیستان وبلوچستان و بازدید از پروژه های نیمه تمام این منطقه در جمع خبرنگاران افزود: افزون بر ۲۷۰ پروژه سنگین و ۴ هزار و ۱۵۰ پروژه سبک در حوزه ورزش و جوانان کشور در حال احداث و نیمه تمام است که با وضعیت فعلی و تخصیص بودجه‌ای ۵۴ سال زمان برای اتمام این پروژه‌ها نیاز است.

وی بیان کرد: برای اتمام این پروژه ها باید نگاه ویژه و جدید داشته باشیم و از ظرفیت خیرین و بخش خصوص کمک بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: در بودجه سال آینده با راهنمایی مجلس و دولت مردمی اتمام پروژه های نیمه تمام ورزش و جوانان باید لحاظ شود.

وی گفت: در سیستان وبلوچستان و به ویژه شمال این استان پروژه های ورزشی زیادی در یک دهه اخیر آغاز شده که اتمام آنها برای ورزش و جوانان یک تکلیف است که با تدابیر اندیشیده شده این پروژه ها در ساعات مناسب به بهره برداری باید برسد تا مردم این منطقه بتوانند استفاده کنند.

سجادی با بیان اینکه برای ایجاد پیست دو میدانی زابل زیرساخت خوبی ایجاد شده است اظهارداشت: تکمیل پیست دو میدانی مجموعه استادیوم ورزشی زابل در دستور کار است که باید به بهره برداری برسد.

 وی از کارگروه تخصصی برای اتمام پروژه های نیمه تمام در وزارت ورزش و جوانان خبرداد و گفت: در این کارگروه که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان هر استان برگزار می شود خودم حضور دارم که آنچه در بضاعت و منابعی که در حوزه ورزش و جوانان وجود دارد با مشورت و فوریت در دستور کار قرار می گیرد و بدنبال اجرا، اتمام و بهره برداری این پروژه ها در استان ها خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: حدود ۱۸۰ پروژه در هفته تربیت بدنی در حوزه شهری و روستایی به بهره برداری رسیده است و بیش از ۵۰ پروژه در سراسر کشور که طی ۹۰ روز اخیر آماده شده در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه ورزش بانوان باید خودکفا و استقلال داشته باشد تاکید کرد: ورزش بانوان در کشور باید بی نیاز از تخصص، تکنولوژی و منابع انسانی مردان شود.

وزیر ورزش و جوانان امروز پنجشنبه با سفر به شمال سیستان وبلوچستان به همراه استاندار سیستان وبلوچستان، نمایندگان حوزه انتخابیه زابل در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرهای پنج گانه سیستان از خانه کشتی زابل و استادیوم ورزشی این شهر بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha