رییس بنیاد شهید: یزدی‌ها پرچمدار توسعه فرهنگ اسلامی هستند

یزد- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: یزدی ها پرچمدار توسعه فرهنگ اسلامی هستند و همواره در علم و معرفت دینی سرآمد بودند.

به گزارش ایرنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، عصر روز پنجشنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یزد افزود: مردم دارالعباده و دارالعلم این استان در زنده نگه داشتن یاد شهید و شهادت همواره در تمامی صحنه ها حضور جدی دارند و در این زمینه در کشور زبانزد هستند. 

معاون رییس جمهوری ادامه داد: توجه به شهدا و زنده بودن روح شهید و شهادت در خانواده ها وجود دارد،  لازم است ما  به عنوان کارگزار اقدام های فرهنگی در زمینه ثبت معنوی شهید و شهادت تلاش کنیم.

رییس بنیاد شهید: یزدی ها پرچمدار توسعه فرهنگ اسلامی هستند

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران کشور گفت: باید در سطح عمومی خدمت رسانی به شهید و شهادت پیگری شود و این وظیفه فقط به عهده این نهاد نیست و باید یاد و بزرگداشت شهید  میدان دار اقدام های فرهنگی مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

همچنین استاندار یزد در این نشست گفت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سرلوحه فعالیت های اداره های استان قرار دارد. 

مهران فاطمی افزود: یزد چهار هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم  انقلاب کرد که از این تعداد یکهزار نفر از شهدای دانش آموز هستند و به همین دلیل کنگره ملی هزار شهید دانش آموز استان برگزار می شود.

وی ادامه داد: سالانه ۴۰۰ یادواره شهید در استان برگزار می شود، در حالی که این تعداد در سایر استان بیشتر  از ۸۰ یادواره نیست و این امر نشانه احترام مردم دارالعباده یزد به فرهنگ ایثار و شهادت است.

استاندار یزد اظهارکرد: بسیاری از اقشار مختلف مردم به مصداق عمل صالح در راستای خدمت به شهید و شهادت نسبت به برگزاری یادمان شهدا و همچنین یادواره ها اقدام می کنند و این موضوع قابل تجلیل است.

در این نشست تعدادی از مدیران و نمایندگان دستگاه های مرتبط پیشنهادها و درخواست های خود را مطرح کردند و تصمیم هایی اتخاذ شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha