مهمترین مأموریت کمیته امداد مردمی کردنِ یاری رساندن به نیازمندان است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته امداد کشور گفت: مهمترین برنامه کمیته امداد در راستای مأموریتی که رهبر معظم انقلاب به این نهاد واگذار کرده، مردمی کردنِ یاری رساندن به نیازمندان است.

سیدمرتضی بختیاری روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری اردوی جهادی پزشکی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شرق تهران (قیامدشت) برپا شد به خبرنگار ایرنا افزود: کمیته امداد حضرت امام علاوه بر این موضوع، باید به دنبال بودجه سالانه کشور بوده و از حق نیازمندان در مجلس دفاع کند ولی به فرموده رهبر معظم انقلاب، با مردمی کردن امدادرسانی به محرومان و نیازمندان اقدامات بسیار مؤثری در کشور توسط این گروههای جهادی انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری در راستای مردمی کردن امدادرسانی به نیازمندان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از پنج هزار مرکز نیکوکاری در مساجد و بیش از سه هزار مرکز نیکوکاری به صورت تخصصی در کشور فعالیت داشته و به نیازمندان یاری می‌رسانند.

بختیاری تصریح کرد: مرکزیت فعالیت مراکز نیکوکاری در مساجد است که با محوریت امام جماعت و تعیین یک هیأت عامل، نیازمندان شناسایی و به آنان خدمات ارائه می‌شوند.

 رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به حمایت مراکز خیریه از ۸۰۰ هزار مراجعه کننده طی امسال اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد از نیازمندان شناسایی شده و مورد حمایت مراکز خیریه جزو افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد نمی‌باشند.

وی گفت: برای مراکز خیریه تفاوتی بین افراد نیازمند از نظر حمایت از سوی کمیته امداد و بهزیستی وجود ندارد و این امر باعث می‌شود تا برکات بسیاری نصیب جامعه شود و با نظارت لازم، وجود صندوق‌های صدقات محلات، در اختیار مراکز خیریه همان محله قرار گیرد.

بختیاری با اشاره به راه اندازی قرارگاره جهادی مرحوم حاج عبدالله والی در کمیته امداد گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و با کمک گروه‌های جهادی، تلاش می‌شود تا برای کلیه مددجویان ساکن در مناطق شهری و روستایی، تا پایان سال حمام احداث و با همکاری گروه‌های جهادی، کارهای بر زمین مانده ساماندهی شده و به سرانجام برسد و اگر کمک‌های مردمی و خیرین نباشد، در شرایط کنونی اقتصاد کشور، نیازمندان با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

وی با تأکید بر لزوم توانمندسازی مددجویان کمیته امداد گفت: یکی از مأموریت‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، موضوع توانمندسازی مددجویان کمیته امداد است که تحقق این مهم به سه اصل اشتغال، مسکن و فرهنگ خوداتکایی و خوباوری نیاز دارد.

بختیاری افزود: کسانی که به دلیل کهولت سن و ابتلا به بیماری‌های صعب العلاج قادر به فعالیت نیستند، تا زمانی که در قید حیاتند، از خدمات کمیته امداد برخوردار می‌شوند ولی سایر افراد تحت پوشش باید روی پای خود ایستاده و مستقل از حمایت این نهاد شوند.

اردوی جهادی پزشکی قیامدشت، در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شرق برپا شده و تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha