دولت مصمم به رفع مشکلات مردم زلزله زده هرمزگان در کوتاهترین زمان است

بندرعباس- ایرنا- معاون اقتصادی رییس جمهوری گفت: دولت مصمم به رفع مشکلات مردم زلزله زده هرمزگان در کوتاهترین زمان ممکن است و در این مسیر نیز از همه امکانات و ظرفیت ها استفاده می کند.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی عصر پنجشنبه پس از بازدید از مناطق زلزله زده فین بندرعباس در شمال هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیشرفت خوبی در رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان هرمزگان وجود دارد و هم اکنون کار آوار برداری انجام شده و ساخت واحدهای مسکونی با سرعت در حال انجام است.

وی ادامه داد: اما با وجود این پیشرفت ها، شاهد مشکلاتی از جمله قطع شدن آب برخی از چشمه ها در این منطقه هستیم که مردم را با مشکل مواجه کرده و باید مساله آبرسانی پایدار در این مناطق نیز با سرعت انجام شود.

رضایی خاطرنشان کرد: نیروهای جهادی، بسیج، سپاه، هلال احمر، نیروی انتظامی و نیرهای بهداشت و درمان با همه توان در منطقه حضور دارند و در حال خدمت رسانی به مردم می باشند.

معاون اقتصادی رییس جمهوری با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان یکی از برنامه های مهم دولت در روزهای اخیر بوده، گفت: هم اکنون امور بازسازی مناطق زلزله زده از محل منابع استانداری و بنیاد مسکن در حال انجام است که ما در تهران و از طریق سازمان برنامه و بودجه در حال تخصیص منابع برای بازسازی این مناطق هستیم.

 رضایی که صبح امروز از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد هرمزگان شده، پس از بازدید از بندر شهید رجایی، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ایزوایکو و شرکت در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ، با بالگرد عازم مناطق زلزله زده هرمزگان شد.

معاون اقتصادی رییس جمهوری پس از حضور در مناطق زلزله زده ، با مردم منطقه به گفت و گو پرداخت و از نزدیک در جریان مشکلات و اقدامات در دست انجام مسوولان برای بازسازی مناطق زلزله زده قرار گرفت و دستورهای لازم برای سرعت بخشی در رسیدگی به امور زلزله زدگان را صادر کرد.

استاندار هرمزگان و جمعی دیگر از مدیران و مسوولان نیز معاون اقتصادی رییس جمهور را در این سفر همراهی کردند.

 زلزله ای به بزرگی ۶.۴ در مقیاس امواج درونی ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۴ ثانیه یکشنبه ۲۳ آبان ماه، در عمق ۱۵ کیلومتری شهر فین در هرمزگان را لرزاند. زلزله بعدی با بزرگای ۶.۳ در مقیاس امواج درونی زمین ساعت ۱۵ و ۲۸ دقیقه و ۳۸ ثانیه بار دیگر منطقه فین را لرزاند.

در این زلزله بیش از ۳ هزار واحد مسکونی آسیب دیدند و ۱۰۰ نفر نیز مصدوم شده و دو نفر جان خود را از دست دادند.

پیش از این نیز محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به همراه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همان شب اول حادثه از مناطق زلزله زده بازدید به عمل آوردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha