آتش‌سوزی در کارخانه لنج‌سازی کُنارک مهار شد

چابهار - ایرنا - فرماندار کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان و حاشیه سواحل مکُران با اعلام این خبر که آتش‌سوزی در کارخانه لنج‌سازی کُنارک مهار شد گفت: بزرگ‌ترین کارخانه لنج‌سازی این شهرستان ساعاتی پیش دچار حریق شد.

عبدالغفور حوت پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع آتش‌سوزی در بزرگترین کارخانه لنج‌سازی کشور در بندر کنارک و وجود تعداد قابل توجهی لنجِ در حال تعمیر و لنج‌های متعدد در حال ساخت و وجود مواد شیمیایی برای تولید، با قید فوریت تمامی خودروهای آتش‌نشانی شهرستان به محل اعزام و اقدام به اطفای حریق کردند.

وی گفت: با توجه به اینکه نوع این لنج‌ها فایبرگلاس بوده عملیات اطفای حریق به سختی انجام شد و آتش نشانان سخت کوش ابتدا محل را ایمن کردند تا از  نفوذ زبانه‌های آتش به سایر لنج‌ها و کارگاه‌های تولید و انبار مواد اولیه جلوگیری کنند.

حوت ادامه داد: در این عملیات تمامی خودروهای آتش‌نشانی و آتش نشانان  از شهرستان چابهار، پایگاه‌های دریایی و هوایی حضور داشتند و تانکرهای آبرسان شهری به صورت خودجوش آب مورد نیاز خودروهای آتش نشانی را تامین کردند.

فرماندار کنارک با اشاره به اینکه ۸۰ درصد صیادان و شناورهای صیادی منطقه بلوچستان متعلق به این شهرستان هستند، افزود: خوشبختانه این حریق تلفات جانی در پی نداشت  و علت حادثه از طریق نیروهای متخصص و مرتبط از همان ابتدای حادثه در دست بررسی است.

گفتنی است، ۵۰ آتش‌نشان با کمک مردم و ۱۵ خودروی آتش‌نشانی پس از ۲ ساعت تلاش این آتش‌سوزی را مهار و از ورود خسارات میلیاردی به این کارخانه جلوگیری کردند.

 آتش‌سوزی در کارخانه لنج‌سازی کُنارک مهار شد

سرخط اخبار استان‌ها