۱۰۰ مقاله به همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی جیرفت ارسال شد 

جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه جیرفت از ارسال ۱۰۰ مقاله به دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی در این دانشگاه خبر داد و گفت: مقالات از طریق وب سایت همایش دریافت، به داوران ارسال و نتیجه نهایی به اطلاع کاربران رسانده شد. 

حسین شکفته عصر پنجشنبه در حاشیه اختتامیه دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی در دانشگاه جیرفت به خبرنگار ایرنا افزود: ۱۲ مقاله در این همایش به صورت سخنرانی و ۷۷ مقاله به صورت پوستر پذیرفته شده است.

وی مهمترین هدف این همایش را ارتباط هرچه بیشتر صنایع و دانشگاه و بررسی چالش های صنایع برشمرد و اظهار داشت: دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران پس از دریافت مجوز از پایگاه استنادی ISCو اطلاع رسانی به طور رسمی فعالیت وب سایت همایش را از مرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز کرد و سپس فراخوان دریافت مقالات اعلام شد.

وی ادامه داد: برگزاری این همایش به عنوان حرکت علمی، بخشی از رسالت دانشگاه جیرفت، در احساس مسئولیت اجتماعی نسبت به حمایت از صنایع، تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار است.

رئیس دانشگاه جیرفت با بیان اینکه صنعت به عنوان مولد اشتغال پایدار در کشور محسوب می شود، تصریح کرد: با توجه به اهمیت حوزه صنعت برگزاری چنین همایش هایی فرصت مناسبی برای صنعت و معدن به عنوان مهمترین رکن موتورمحرکه اقتصاد است.

وی اظهار داشت: این همایش با بهره گیری از تجارب صنعتگران و دانشگاهیان در راستای شعار امسال که " تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" است سعی بر مانع زدایی ها و ارتباط هرچه بیشتر جامعه دانشگاهی و صنایع دارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جیرفت نیز گفت: برای رشد علمی و پیشرفت جامعه و کشور باید یافته های علمی در اختیار آحاد جامعه قرار گیرد که برگزاری این همایش ها می تواند یافته های علمی پژوهشگران را در اختیار صنعت گران قرار دهد.

حجت الاسلام اصغر شاهرخی افزود: امروز یکی از نیازهای جامعه تقویت ارتباط دانشگاهیان با صنعتگران است که دانشگاه جیرفت در این راستا تلاش های خود را آغاز کرده لذا امیدواریم این مهم ادامه داشته باشد.

حمایت از صنایع شیمی موجب رونق اقتصادی می شود 

رئیس شورای عالی انجمن شیمی ایران نیز گفت: اگر مسئولان همانطور که صنایع خودروسازی را حمایت می کنند صنایع شیمی را نیز حمایت کنند، مسلما در کوتاه مدت رونق اقتصادی خوبی خواهیم داشت.

عباس ترسلی افزود: امروزه تاثیر علم شیمی در پیشبرد صنایع بر هیچکس پوشیده نیست به طوری که این علم خدمت های زیادی به صنعت کشور داشته است.

وی با بیان اینکه شیمیدانان می توانند بیشتر مشکلات صنعت شیمی را حل کنند، اظهار داشت: این صنعت هم سرمایه آور بوده و هم منجر به افزایش تولید کشور می شود.

برگزاری همایش توسعه در علوم و صنایع شیمیایی نقش مهمی در رشد صنعت کشاورزی و معدن کرمان دارد 

رئیس کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران نیز گفت: برگزاری این همایش در جیرفت به‌عنوان قطب کشاورزی و تاریخی کرمان می تواند رشد صنعت را در بخش های زیر گروه کشاورزی و معدن رونق ببخشد.

محمد قنبری به برگزاری همایش های مختلف کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران اشاره کرد و افزود: دانشگاه جیرفت برای دومین بار اقدام به برگزاری همایش توسعه در علوم و صنایع شیمیایی کرده که بیانگر عزم جدی برای ورود به عرصه گسترش صنعت در دانشگاه ها است.

وی گفت: دانشجویان در کشورهای توسعه یافته بعد از فراگیری آموزه های دانشگاهی به عنوان کاربردی و استفاده از آموزش وارد حوزه صنعت می شوند و آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی افزود: پس از گذراندن مرحله آموزش در صنعت سپس به دانشگاه برمی گردند که مسائل علمی را ارزیابی صنعتی کنند.

وی ادامه داد: از دانشجویان می خواهم با حضور در صنعت همزمان با گذراندن دوره دانشجویی نسبت به فراگیری علم شیمی پرتوان و با انگیزه گام بردارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha