انقلاب اسلامی روز به روز در حال گسترش و توسعه است

زنجان - ایرنا - دبیر جبهه جهانی شباب المقاومه گفت: حضرت امام خمینی (ره) ابر تئوری داشتند با عنوان "ما می توانیم" که انقلاب اسلامی ایران نیز با این تئوری به پیروزی رسید و اکنون نیز روز به روز در حال صدور، توسعه و گسترش است.

حجت الاسلام محمد اسماعیل پورهواشمی، پنجشنبه شب در نخستین همایش بین المللی ذوالفقار حزب الله لبنان "سید مصطفی بدرالدین" که از سوی جبهه جهانی شباب المقاومه و با همکاری هیئت ثارالله زنجان با حضور خانواده شهید بدرالدین در گلزار هیئت ثارالله برگزار شد، افزود: تمام گام‌ های انقلاب اسلامی ایران با نگاه و معجزه حضرت امام (ره) بود و ایشان اعتماد به نفسی که در قلب جوانان رسوخ داد و بعد به سایر کشورها توسعه پیدا کرد، موضوعی بی نظیر است.

وی به شخصیت و رشادت های شهید سید مصطفی بدرالدین (فرمانده شاخه نظامی حزب الله لبنان) اشاره کرد و اظهار داشت: این شهید بزگوار و عزیز که نظامی، امنیتی، دانشگاهی و شخصیتی عارف مسلک بود توانست با تکیه بر "ما می توانیم" به ابر شخصیت نظامی، امنیتی در منطقه تبدیل شود و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

حجت الاسلام پورهواشمی با بیان اینکه شهید بدرالدین به یکی از بزرگترین دشمنان آمریکای جهانخوار و اسراییل غاصب تبدیل شد و بزگترین صدمات و ضربه ها را به منافع آنان در منطقه و جهان زد، افزود: این شهید سرافراز و سربلند، اهل فکر و اندیشه و تامل بود و توانست شعار "ما می توانیم" حضرت امام خمینی (ره) را به منصه ظهور بگذارد و به رخ جهانیان بکشد.

وی، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) نشان دادند با کمترین امکانات اما با توسل به قدرت ایمان، توسل به ائمه معصومین و عزمی راسخ می توان در برابر دشمنان ازجمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به موفقیت های چشمگیر دست یافت و پیروز میدان شد.

شهید بدالدین مردی دلاور، حکیم، جسور و مجاهد بود

جانشین دبیر کل حزب الله لبنان نیز طی پیام تصویری گفت: شهید سید مصطفی بدرالدین، مردی دلاور، حکیم، جسور و مجاهد بود که در اردیبهشت سال ۹۵ در  سوریه از سوی تکفیری ها به شهادت رسید و حال این همایش با هدف گرامیداشت یاد و نام و شناخت این شهید والامقام برگزار می شود.

شیخ نعیم قاسم افزود: این شهید بزرگوار، یکی از شیرمردان و قهرمانان و اساسی ترین فرماندهان نظامی بود که در برابر دشمنان ازجمله رژیم غاصب اسراییل ایستاد بطوریکه اسراییلی ها این فرمانده بارز نظامی را به صورت مستقیم هدف قرار دادند اما در عملیات شوم خود نتوانستند موفق شوند.

وی، اظهار داشت: شهید بدرالدین دقت عمل و مهارت بسیار بالایی داشت و در طول پنج سال همه اتفاقات در کشور سوریه را زیر نظر داشت که در نهایت در آن زمان بسیار آشفته در دمشق سوریه به فیض شهادت نایل آمد.

شیخ قاسم با بیان اینکه این شهید، قدرت امنیتی و مدیریتی بسیار بالایی نیز داشت، تصریح کرد: این شخصیت جهادی،  همراه و همرزم شهیدان "عماد مغنیه و فرمانده جهادی حاج قاسم سلیمانی" و تحت رهبری سید حسن نصرالله و رهرو راه حضرت امام خمینی (ره) بود و زیر پرچم رهبری و با برادران پاسدار به شکل گسترده فعالیت می کرد.

وی، اظهار داشت: این شخصیت جهادی، بهره مند از خرد و آگاهی بود و تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه داد و به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل داشت و معتقد بود فراگیری زبان دشمنان بسیار مهم و اثربخش است.

شیخ قاسم ادامه داد: شهید بدالدین، مغز علمی داشت و همواره دانش آموختگان را مورد تشویق قرار می داد و مجاهدان دانشجو را ترغیب به تحصیل و فراگیری علم می کرد و در جنگ روانی و رسانه ای نیز بسیار ماهر بود و می توانست در زوال شخصیتی دشمنان تاثیر بگذارد.    

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha