بهرامی:انتخابی دست سرمربی را می‌بندد؛ به دختران کاراته امید زیادی دارم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم‌های کاراته نوجوانان و جوانان ایران در بخش دختران گفت: برگزاری مسابقات انتخابی که موجب می‌شود نفرات با رای داوران گزینش شوند، دست کادر فنی را می‌بندد.

«لیلا بهرامی» در خصوص شرایط دختران کاراته ایران که آماده حضور در مسابقات آسیایی قزاقستان می‌شوند در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: اکنون کاراته کاها قابل قیاس با روز نخستی که وارد اردو شدند، نیستند و پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند.

وی افزود: دختران اردونشین کاراته انگیزه بالایی دارند و به همین خاطر تلاش می‌کنند تا خودشان را به مرز آمادگی رسانده و با شرایط هماهنگ شوند.

بهرامی عنوان کرد: در زمانی که اردوها را آغاز کردیم برای هر کاراته‌کا، برنامه‌ریزی جداگانه داشتیم تا ضعف‌ها را برطرف کنیم. فرصت چندانی نداشتیم و به همین دلیل تمرینات اصلاح تکنیک، قدرتی، آمادگی هوازی و تاکتیکی را با طراحی مناسب، یکی کردیم.

وی با بیان اینکه تیم ایران به احتمال فراوان روز ۲۳ ماه جاری برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا راهی قزاقستان می‌شود، گفت: روز گذشته اردوی سوم ما در تهران به اتمام رسید. می خواهیم اردوی پایانی متصل به اعزام باشد به همین دلیل ۲ اردوی کوتاه مدت خواهیم داشت تا کاراته‌کاها بتوانند با خانواده‌های خود دیدار کنند چراکه ورزشکاران در این رده سنی بسیار عاطفی هستند.

سرمربی تیم‌های کاراته نوجوان و جوان ایران گفت: قطعا این نفرات آینده‌سازان کاراته ایران هستند و حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا همواره پس از مسابقات انتخابی در کاراته حواشی فراوانی برای کادر فنی تیم‌های ملی ایجاد می‌شود، گفت: بنظرم موفقیت و منفعت یک تیم بیش از همه برای مربی مهم است. پس هیچگاه مربی نمی‌خواهد فردی را وارد تیم کند که نتواند به موفقیت برسد.

بهرامی گفت: خیلی وقت‌ها داوران دست مربی را می‌بندد. ببینید، روز اولی که کاراته‌کای نوجوان و جوان انتخابی می‌دهد احتمال باختش زیاد است چراکه روش صحیح مبارزه کردن در این سطح را نمی‌داند؛ اما همین ورزشکار دارای توانایی بالایی است که با تمرین و اردو می‌تواند مهره قابل اتکایی شود.این سرمربی است که تشخیص می‌دهد یک بازیکن توانایی دارد یا نه؛ اما پروسه انتخابی که با نظر داوران است، دست کادر فنی را می‌بندد.

وی گفت: بارها در زمان‌هایی که در کادر فنی بودم اعلام کردم که انتخابی نمی‌خواهم اما می گویند حاشیه می‌شود. اکنون رئیس فدراسیون کاراته اعلام کرد باید روشی برای انتخاب نفرات داشته باشیم که همه جوانب در نظر گرفته شده و به یک قانون تبدیل شود که این خوب است.

بهرامی عنوان کرد: باید دست کادر فنی برای انتخاب بازیکن باز باشد چراکه در نهایت سرمربی و مربی جوابگوی عملکرد تیمشان هستند.

وی در پایان ترکیب تیم اعزامی دختران ایران به مسابقات آسیایی را بدین شرح اعلام کرد

رده سنی نوجوان

وزن منهای ۴۷ کیلوگرم: رومینا خادمی

وزن منهای ۵۴ کیلوگرم: فاطمه‌زهرا سعیدآبادی

وزن به اضافه ۵۴ کیلوگرم: مائده زارعی

رده سنی جوانان

وزن منهای ۴۸ کیلوگرم: یلدا بیرانوند

وزن منهای ۵۳ کیلوگرم: ستایش نادری

وزن منهای ۵۹ کیلوگرم:‌ فاطمه بداغی

وزن به اضافه ۵۹ کیلوگرم: سارینا فتحی

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha