اعتصاب کارکنان "نیویورک تایمز" همزمان با جمعه سیاه

تهران – ایرنا – کارکنان تارنمای بازرگانی روزنامه نیویورک تایمز در پی به بن بست رسیدن مذاکراتشان با مدیران این رسانه آمریکایی بر سر دستمزدها، در آستانه روز جمعه سیاه اعتصاب کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از تارنمای روزنامه نیویورک پست؛ اتحادیه کارکنان تارنمای بازرگانی نیویورک تایمز اعلام کرد که مذاکرات بر سر قراردادهای کاری از ۲ سال پیش به بن بست رسیده و مدیریت این روزنامه هیچ تجدیدنظری در باره اقدامات ناعادلانه کارگری مانند پرداخت های پائین به کارکنان این بخش نکرده است.

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال؛ کارکنان این رسانه خواستار افزایش ۲.۵ درصدی دستمزد و بالا رفتن حداقل حقوق ها هستند، اما مدیریت تنها با افزایش یک درصدی حقوق و افزایش احتمالی مزایا موافقت کرده است.

این بیانیه می افزاید: تلاش های شبانه روزی کارکنان ما در هفته منتهی به جمعه سیاه که شلوغ ترین و سودآورترین زمان سال به شمار می رود، با ساعت ها اضافه کاری آنان درآمد بی‌سابقه‌ای را برای این روزنامه به همراه می آورد.

مدیریت نیویورک تایمز اعلام کرده که برای دستیابی به توافقی با کارکنان و بازگرداندن آنها بر سر کارهایشان، تلاش می کند.  

 ‌"بلک فرایدی" یا "جمعه سیاه"، آخرین جمعه ماه نوامبر است که در آستانه کریسمس و تعطیلات ‌سال نوی میلادی در بسیاری از کشورها به ویژه آمریکا یکی از شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین روزهای حراج برای خرید سال نو محسوب می‌شود و شهروندان می‌توانند کالاهای گوناگون را در این روز با تخفیف‌های بسیار زیاد تهیه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha