هواشناسی نسبت به افزایش آلاینده‌ها در استان همدان هشدار داد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با توجه به پایداری وضعیت آب و هوایی و نبود سامانه بارشی، غلظت آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ و مناطق صنعتی استان از فردا(شنبه) افزایش می‌یابد.

«روح الله زاهدی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا هفته آینده، سامانه بارشی فعالی وارد استان همدان نمی‌شود، افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری و همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها، مه صبحگاهی و وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دلیل وارونگی ضعیف دما، میزان آلاینده های جوی در ۲ روز آینده در برخی از نقاط صنعتی و شهری استان همدان افزایش می‌یابد.

زاهدی ادامه داد: در چند روز آینده دمای هوای بیشتر نقاط این استان پایدار و تغییرات محسوسی ندارد.

وی تصریح کرد: مه صبحگاهی در ۲ روز آینده برخی از نقاط استان را فرا می‌گیرد.

زاهدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و قهاوند با ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین دمای استان را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دمای هوای این شهر نیز یک درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha