۵ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 784
کد خبر: 84555896
۰ نفر

برچسب‌ها

نیروی دریایی تونس حدود ۵۰۰ مهاجر را نجات داد

تهران- ایرنا- وزارت دفاع تونس امروز جمعه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور۴۸۷ مهاجر غیرقانونی را نزدیک سواحل استان صفاقس که از سواحل لیبی حرکت کرده بودند، نجات داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه وزارت دفاع تونس آمده است: گشتی های تونس در دریای آزاد مورد حمایت یگان های دریایی ارتش و گارد ملی (گارد ساحلی)، ۴۸۷ مهاجر غیرقانونی از ملیت‌های مختلف عربی، آسیایی و آفریقایی سرنشین یک قایق را در سحرگاه روز جمعه نجات دادند.

در این بیانیه آمده است: مهاجران سرنشین این قایق که از سواحل لیبی به قصد کشورهای اروپایی حرکت کرده بودند از  مصر (۱۶۲ نفر)، بنگلادش (۱۰۴ نفر)، سوریه (۸۱ نفر)، مغرب (۷۸ نفر)، اریتره (۱۳ نفر)، سودان (۱۱نفر)، سومالی (۷ نفر)، فلسطین (۵ نفر) ، غنا (۵ نفر)، گامبیا (۵ نفر) ، پاکستان (۴نفر)، سیرالئون (۴نفر)، مالی (۳نفر) و یک نفر از هر کشور چاد، گینه، اتیوپی، نیجریه و تونس هستند.

در بیانیه وزارت دفاع تونس، سن مهاجران بین ۳ تا ۴۲ سال اعلام شده است و در میان آنها ۱۳ زن و ۹۳ کودک وجود دارد.

در ۱۶ ماه اکتبر گذشته، پس از غرق شدن یک قایق حامل مهاجران در سواحل شرقی تونس که همگی تونسی بودند، ۴ نفر کشته و ۱۹ نفر دیگر ناپدید شدند و بعدها جسد پنج نفر دیگر پیدا شد.

آمارهای انجمن حقوق اقتصادی و اجتماعی تونس که یک سازمان غیردولتی است، نشان می‌دهد تعداد عملیات رهگیری قایق‌های حامل مهاجران توسط گارد ساحلی تونس در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۹ هزار مورد رسیده است.

براساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از ابتدای سال جاری و تا ۱۴ نوامبر، حدود یک هزار و ۳۱۹ مهاجر در دریای مدیترانه غرق و مفقود شده اند و نزدیک به ۵۰ هزار تن دیگر به سواحل ایتالیا رسیده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha