توصیه‌های رهبر انقلاب منشور جامعی برای کل ارکان کشور است

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات وی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: توصیه‌های رهبر انقلاب منشور جامعی برای قوه قضاییه و ارکان کشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، علی صالحی در آیین معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری شهرستان میناب اجرای عدالت را وظیفه دستگاه قضایی برشمرد و اظهارداشت: از عدالت به عنوان اصلی ترین موضوع در بعثت انبیاء الهی نام برده شده است و اجرای عدل و قسط یکی از محوری ترین اصول در تمام ادیان الهی می باشد.

وی به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از حقوق عامه نیز اشاره کرد افزود: دادستان‌ها باید در تمام ساعات شبانه روز آمادگی لازم برای انجام این مهم را داشته باشند.

رییس شورای قضایی هرمزگان با بیان اینکه تفکر بسیجی رمز موفقیت در صحنه دفاع مقدس بود و هرگاه این تفکر بر جامعه حاکم شده شاهد پیشرفت و رفع مشکلات بوده ایم، بیان داشت: باید با اشراف کامل بر اتفاقات و همچنین ارتباط مستمر با مردم و مسئولین شهرستان در هر جا که حقی از مردم تضییع شد نسبت به رفع آن اقدام کنید.

صالحی رعایت تناسب بین جرم و مجازات و استفاده از تسهیلات نوین حقوقی و مجازاتهای جایگزین حبس را یادآور شد و بر استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و علمای شیعه و اهل سنت در حل و فصل دعاوی و اصلاح ذات البین تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در مبارزه با فساد با هیچکس تعارف ندارد و علاوه بر شناسایی گلوگاه‌های فساد با مفسدین در هر جایگاهی که باشند، بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

رییس کل دادگستری هرمزگان همچنین خسارت‌های ناشی از قاچاق سوخت و متعاقب آن، ایجاد مخاطرات متعددی چون بروز سوانح و تصادفات جاده ای را توجیه ناپذیر برشمرد وابراز کرد: همه باید تلاش کنیم تا ضمن همکاری با دولت برای ارتقای معیشت مردم با پدیده قاچاق سوخت که به اقتصاد کشور ضربه می زند نیز مقابله نماییم.

در این مراسم علی گرمه‌ای به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب معرفی از زحمات حسن نیک طبع قدرددانی شد.همچنین ابراهیم طاهری به عنوان معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان میناب منصوب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha