چهارمحال و بختیاری از وضعیت پرخطر شیوع کرونا خارج شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در رنگ بندی جدید تمامی شهرستان‌های استان از وضعیت نارنجی (پرخطر) خارج و در وضعیت زرد (خطر متوسط) و آبی ( کم خطر) شیوع کرونا قرار گرفت.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، لردگان، فارسان، کیار، اردل، بن، سامان و خانمیرزا در وضعیت زرد و شهرستان کوهرنگ در وضعیت آبی (کم خطر) قرار گرفت.

وی روند شیوع کرونا در استان را کماکان کاهشی ارزیابی کرد و گفت: موارد ابتلای سرپایی و بستری در استان همچنان رو به کاهش است و امید می‌رود با تداوم این روند شهرستان‌های بیشتری در وضعیت آبی قرار گیرد.

شیرانی، تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونا مراکز درمانی استان را ۱۲۹ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد حال عمومی ۱۲ بیمار وخیم گزارش شده و در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۶ هزار و ۲۰۶ بیمار مبتلا به این ویروس در استان شناسایی شده است، خاطر نشان کرد: از این تعداد یک هزار و ۷۲۶ نفر جان خود را از دست دادند.

شیرانی با اشاره به تداوم روند واکسیناسیون در استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مکمل مهار شیوع ویروس کرونا دانست و افزود: تاکنون حدود ۸۳ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان دُز نخست و ۷۰ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا ،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ استان و جمعیتی حدود یک میلیون نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha