۵۰ درصد بودجه نمایش به اجراهای استانی اختصاص دارد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال ۵۰ درصد بودجه حوزه نمایش به اجراهای استانی اختصاص یافته است که این امر نشان دهنده توجه دولت به مناطق کم برخوردار است.

به گزارش ایرنا قادر آشنا جمعه شب در آیین پایانی شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی بدون اشاره به میزان بودجه در نظر گرفته شده در حوزه نمایش اظهار داشت: سیاست وزارتخانه حمایت از هر میزان تولید نمایش در استان ها است تا بتوان به فرهنگ و هنر این مناطق کمک کرد.

وی با بیان اینکه از تولیدات عرصه هنر نمایش در حوزه مقاومت و دفاع مقدس حمایت جدی خواهیم کرد. افزود: ازجمله کار نمایشی در این حوزه، نمایش  «نخل سرخ» است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایش نخل سرخ تولید شده در استان های خوزستان، بوشهر، کهیکلویه و بویر احمد و لرستان در حال اجرا است.

وی در ادامه با بیان اینکه هنرهای نمایشی به عنوان یک هنر ماندگار و تاثیرگذار نقش بی‌بدیلی در بالندگی و روحیه امید ونشاط در جامعه دارد گفت: به همین دلیل به هیچ عنوان برگزاری جشنواره ها به بهانه کاهش هزینه ها تعطیل نمی شود.

 شانزهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از سوم تا پنجم آذر ماه به دبیری «امین فرحی» برگزار و هفت اثر راه یافته از شهرهای بجنورد، شیروان و گرمه از میان ۲۰ اثر راه یافته به این جشنواره با یکدیگر رقابت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha