استاندار گلستان اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان را خواستار شد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر نقش موثر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنترل شیوع کرونا گفت که اجرای مدیریت هوشمند این ویروس در استان برای کاهش هر چه بیشتر تعداد مبتلایان و جان‌باختگان ضروری است.

به گزارش ایرنا، علی‌محمد زنگانه روز شنبه در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا در سالن اجتماعات استانداری اظهارداشت: اجرای آزمایشی این طرح در چند استان از جمله قزوین منجر به نتایج مطلوبی در مدیریت این ویروس شده که انجام آن در گلستان می تواند تا حد زیادی از نگرانی گسترش سویه جدید کرونا کم کند.

طرح جامع مدیریت هوشمند کرونا که از آن به عنوان فاصله گذاری یا قرنطینه هوشمند نیز نام برده می شود از مدتی قبل در دستور کار ستاد ملی مقابله و پیشگیری از کرونا قرار گرفت و اجرای آزمایشی آن در چند استان از جمله قزوین آغاز شد.

استاندار گلستان همچنین استفاده بیشتر از ظرفیت فضای مجازی برای جریان سازی رسانه ای در ترغیب مردم به رعایت شیوه‌نامه ها و تزریق واکسن با تولیداتی مانند پادکست، موشن گرافیک، گزارش، فیلم و خبررا خواستار شد.

زنگانه بر ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا تاکید و اضافه کرد که برای تزریق مطلوب این دُز، شاخص‌های مرتبط با افراد و جمعیت هدف به صورت مستمر رصد خواهد شد.

وی از کاهش سطح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهرستان های گلستان و عادی انگاری مردم نسبت به ویروس کرونا گلایه کرد و خواستار اجرای طرح های مرتبط با آگاه سازی و اطلاع رسانی برای مردم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این جلسه گفت: بر اساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت از امروز شنبه کردکوی، بندرگز، ترکمن، گمیشان، آق‌قلا، مینودشت، کلاله، رامیان، گالیکش، گنبدکاووس، مراوه‌تپه، گرگان و علی‌آباد در وضعیت آبی و آزادشهر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار گرفتند.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: تاکنون ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۲۶۵ دُز واکسن کرونا در گلستان تزریق شده که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۲۶۵ هزار دُز مربوط به نوبت اول،  ۹۷۷ هزار و ۷۴۰ دُز برای نوبت دوم و ۳ هزار و ۳۶۰ دُز برای نوبت سوم بود.

به گفته وی تاکنون ۸۶ درصد از جمعیت گلستان دُز اول و ۶۶ درصد هم دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

وی به روند کاهشی شیوع کرونا در گلستان اشاره کرد و گفت: اکنون  ۱۹۵ مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد حال ۱۶ نفر وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در هفته گذشته یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داد.

وی به نگرانی از ورود سویه جدید کرونا از آفریقا اشاره کرد و گفت: علت اصلی جهش کرونا در یکی از کشورهای آفریقا، پوشش اندک جمعیت واکسینه شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان هم در این جلسه گفت: تاکنون بیش از ۹۴ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله استان هر ۲ دُز و ۶۵ درصد نیز دُز اول واکسن کرونا را تزریق کردند.

احسان گوهری‌راد بیان کرد: گلستان ۱۵۳ هزار و ۸۲۰ دانش آموز ۱۲ تا ۱۷ ساله دارد که تاکنون به ۱۴۲ هزار و ۹۰۰ نفر آنان واکسن کرونا تزریق شده است.

وی با اشاره به بازگشایی ۹۴ درصد مدارس گلستان گفت که تاکنون ۹۸ درصد مدارس ابتدایی، ۹۷ درصد متوسطه اول، ۹۹ درصد متوسطه دوم و ۹۳ درصد هنرستان های استان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بازگشایی شدند.

بر اساس جدیدترین اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اکنون ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر کشور در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha