۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84556339
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال یک هزار و ۲۵۰ دستگاه ماینر در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با همکاری مراجع قضایی و انتظامی بیش از یک هزار و ۲۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در نقاط مختلف استان کشف و ضبط شده است.

هیوا خرم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش این تعداد دستگاه ماینر را بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: برای تولید و استخراج یک بیت کوین بیش از  ۳۰۰ مگاوات ساعت برق مورد نیاز بوده و این میزان انرژی بیشتر از مصرف ۳۵ هزار مشترک خانگی در طول شبانه روز است.

وی با بیان اینکه این دستگاه‌ها علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی ناخواسته را سبب می شود، افزود: شرکت توزیع برق با تشکیل اکیپ های ویژه برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی، نظارت بر مناطق مشکوک و پرمصرف برق را تشدید کرده است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق کردستان خواستار همکاری مردم برای کشف و ضبط ماینر غیرمجاز شد و گفت: مردم در صورت مشاهده مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز می توانند باشماره ۱۲۱ تماس گرفته یا آن را از طریق شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰ اطلاع دهند و در این راستا تا سقف معینی پاداش دریافت کنند.

خرم یادآور شد: به هر کسی که استفاده غیرمجاز از ماینر را اطلاع دهد، به ازای هر دستگاه از سه میلیون ریال تا ۲۰۰ میلیون ریال پاداش پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف برق در استان از ابتدای امسال تا پایان آبان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد بیشتر بوده است، از شهروندان خواست بصورت جدی در مصرف انرژی برق صرفه جویی کنند تا شاهد اعمال برنامه های خاموشی همانند تابستان سال جاری نباشیم.

در حال حاضر حدود ۷۰۰ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha