۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84556458
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبرکوتاه از شهرداری سنندج

سنندج- ایرنا- آغازعملیات اتصال میدان ورودی شهرک پنج آذر به انتهای حاجی آباد، ساماندهی آرامستان‌های قدیمی سطح شهر سنندج و تجلیل از بسیجیان نمونه شهرداری سه خبر از شهرداری سنندج است.

به گزارش ایرنا، مدیرشهرداری منطقه یک سنندج اظهار داشت: شهرک پنج آذر یکی از شهرک‌های تازه احداث حوزه ا شهرداری است که در راستای دسترسی آسان به این شهرک در سال‌های گذشته اقداماتی شامل احداث میدان، فضای سبز و آسفالت برخی از معابر آن انجام شده است.

علیرضا کاظمی افزود: در راستای بهسازی معابر ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع از معابر خیابان پرتو در محله حاجی آباد آماده آسفالت و بهسازی شده است.

وی اعلام کرد: درسالجاری و درراستای بهسازی معابر، ۶ هزار و ۱۰۰مترمربع ازمعابر اتصال کوچه‌های حاجی آباد و میدان گاز نیز با ۸۴۰ تن آسفالت و بهسازی شد.

مدیرشهرداری منطقه یک سنندج با اشاره به آغا عملیات اجرایی اتصال میدان ورودی شهرک پنج آذر به انتهای حاجی آباد، گفت: ۲ هزار مترمربع خاکبرداری نیز در راستای اجرای این طرح انجام شده است.

عزم جدی شهرداری و اوقاف برای ساماندهی آرامستان‌های قدیمی سنندج

شهردار سنندج در بازدید از آرامستان‌های قدیمی سطح شهر اظهار داشت: تعداد زیادی آرامستان قدیمی درسطح شهر وجود دارد که به دلیل عدم ساماندهی درحال حاضر به مکانی برای تجمع معتادین متجاهر تبدیل شده و از لحاظ بصری فضای بسیار نازیبایی دارد.

سید انور رشیدی افزود: از آنجا که سالهاست دفن اموات درآرامستان‌هایی نظیر آرامستان تپه شیخ محمد باقر، تایله، شیخ محمد صادق، قشلاق و فرجه صورت نمی گیرد؛ این آرامستانها به شکل متروکه درآمده و به مکانی جهت انباشت زباله وآسیب‌های اجتماعی مبدل شده و علاوه بر نازیبایی در وضعیت نابسامانی بسر می برند.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در این دوره ساماندهی این آرامستان ها و تبدیل این اماکن به فضاهای سبزو فعالیت‌های فرهنگی در راستای توسعه سرانه فضای سبز و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان است.

رشیدی افزود: در همین راستا با توجه به اینکه مالکیت این آرامستان‌ها در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه است جلساتی بامدیران این سازمان برگزار شد که این طرح مورد استقبال قرار گرفت وتعامل و همکاری مدیرکل اوقاف با شهرداری در راستای اجرای این طرح قابل تقدیر است.

وی با اشاره به عزم جدی شهرداری و اوقاف در راستای ساماندهی آرامستان‌های قدیمی، اعلام کرد: پس از برگزاری جلسه و بازدید میدانی از وضعیت این آرامستانها؛ نحوه مشارکت مورد بررسی قرار گرفت و طرح ساماندهی آرامستانهای سطح شهر پس از توافق با اداره اوقاف و مصوبه شورای شهر وارد فاز اجرایی خواهد شد.

تجلیل از بسیجیان نمونه شهرداری

شهردار سنندج در آیین تجلیل از بسیجیان نمونه شهرداری، اظهار داشت: ما باید همواره قدردان رشادت و ایثارگری‌های بسیجیان و خانواده های آنان از زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و پس از آن در دوران جنگ تحمیلی باشیم.

سید انور رشیدی افزود: آزادی و سربلندی ایران اسلامی در حال حاضر مدیون ایثار و رشادت‌های بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس بوده که در آن زمان نیروهای مردمی و خودجوش به میدان آمده و با خون پاک خود ایران را به امنیت و آسایش کنونی رساندند.

وی تاکید کرد: اتفاقات زیادی در طول تاریخ نشان داده است که بسیجیان همواره در میدان حضور داشته و از این میان می توان به تلاش بسیجیان در زمان ریشه کن کردن فلج اطفال اشاره کرد که اگر بسیجیان نبودند شاید به نتیجه نمی رسید و در حال حاضر نیز همکاری و ایثار بسیجیان در زمان شیوع ویروس کرونا یکی دیگر از خدمات بسیجیان بوده است.

شهردار سنندج به تلاش بسیجیان در حوزه عمران نیز اشاره کرد و گفت: تلاش و کوشش بسیجیان در روستاها  در زمنیه عمران و آبادانی آن مناطق و اجرای طرح کرامت در نقاط محروم توسط بسیجیان همواره ستودنی بوده است.

وی یادآور شد: اقدامات کارکنان و کارگران شهرداری که بصورت شبانه روزی در خدمت رسانی به شهروندان تلاش می کنند، مصداق بارز تفکر بسیجی است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha